Na okres od czerwca do sierpnia oczekuje większość z nas. To czas gorącego lata i wakacyjnych podróży. Niektórzy, tak jak uczniowie, studenci czy nauczyciele, mają wakacje, a osoby pracujące, jeżeli chcą mieć wolne dni, muszą sobie wziąć urlop.

Czas wolny od pracy można spędzić na różne sposoby

Niektóre osoby chcą sobie spędzić ten czas po prostu w domu z rodziną, relaksując się przy codziennych czynnościach. Jednak równie wiele osób, o ile nawet nie więcej, czas urlopu chce spędzić bardziej wyjątkowo, na przykład wyjeżdżając na jakieś luksusowe wakacje. Jeśli chcemy zapomnieć o wszelkich sprawach, wypocząć i poczuć się naprawdę luksusowo, powinniśmy zarezerwować sobie w hotelu opcję all inclusive. Zapewni nam to całą masę korzyści i przywilejów.

Przede wszystkim będziemy mieli nieograniczony dostęp do jedzenia i picia. Nie trzeba się przejmować przygotowywaniem posiłków (śniadań, obiadów, kolacji) i związanych z tym zakupami. Nie musimy również tracić czasu na poszukiwania odpowiedniej restauracji, jeśli chcielibyśmy jadać na mieście. Przy opcji all inclusive w konkretnych godzinach mamy w hotelu zagwarantowane posiłki. Dostęp jest do nich bardzo prosty, wybór jest szeroki, możemy próbować różnych dań i nakładać na talerz, jak dużo zapragniemy.

Oprócz śniadań, obiadów i kolacji bardzo często są także oferowane przekąski do kawy czy herbaty. Pojawiają się one w czasie między śniadaniem i obiadem, a później między obiadem i kolacją. Wyłożone są wtedy przeróżne ciasta, ciasteczka, cukierki, owoce i inne łakocie. Pić natomiast możemy do woli i kiedy chcemy. Woda, soki, napoje zimne, napoje ciepłe – co tylko chcemy.

luksusowe wakacje

Wielką zaletą opcji all inclusive jest też to, że alkohol jest w cenie pakiety. Mamy dostęp do barku i barmana go obsługującego. Możemy sobie wypić zimne piwo, ale również zamówić jakiegoś drinka poleconego przez barmana. Wybór alkoholi jest zazwyczaj bardzo duży, bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie.

Największym minusem opcji all inclusive są na pewno stałe godziny podawania posiłków. Czasem możemy chcieć zaplanować sobie jakąś dłuższą wycieczkę i nie zdążymy pojawić się na obiedzie czy kolacji. Może się zdarzyć również, że hotel, który wybierzemy będzie serwował dania o nie najwyższych walorach smakowych i będzie mały wybór posiłków. Może to być problematyczne szczególnie dla osób z alergiami pokarmowymi oraz będących na jakichś dietach eliminacyjnych, jak dieta bezglutenowa, wegetariańska czy wegańska.

Dlatego decydując się na pobyt w hotelu z pakietem all inclusive, poczytajmy wcześniej opinie i upewnijmy się, że będzie to dla nas najlepszy wybór. Jeśli chcemy mieć luksusowe wakacje bez żadnych zobowiązań, nie powinniśmy zanadto oszczędzać podczas wybierania hotelu. Ekskluzywne wakacje niekoniecznie muszą się wiązać z wyjazdem za granicę do ciepłych krajów.

Jeżeli pogoda w Polsce będzie pewna, możemy je spędzić nie oddalając się bardzo daleko od domu. W naszym kraju jest wiele hoteli, które oferują naprawdę dobre warunki i zapewniają opcję all inclusive o najwyższym standardzie. Takie hotele znajdziemy niezależnie od destynacji naszej wakacyjnej wyprawy. Jeśli wakacje wybitnie kojarzą nam się z morzem, nie ma przeszkód, aby taki cel wybrać.

Możemy wtedy cieszyć się zarówno korzystaniem z hotelowego basenu, jak i kąpać się w morzu i opalać na plaży. W pakiecie all inclusive bardzo często będziemy mieli zapewnione od hotelu leżaki i parawany, a często nawet i wydzielone miejsce na plaży, jeżeli hotel znajduje się blisko morza.

wakacje

Jeżeli natomiast nad morzem byliśmy już niezliczoną ilość razy, może warto wybrać zupełnie przeciwną lokalizację, czyli góry. Wypoczynek w ekskluzywnym hotelu otoczonym górami naprawdę potrafi być wyjątkowy. Będziemy mogli pływać w basenie oraz opalać się, podziwiając malownicze widoki i piękny krajobraz polskich gór.

A w przypadku kiedy leniwy wypoczynek nam się znudzi i zapragniemy jakiejś aktywności, możemy wybrać się na wędrówkę górską i zdobyć jakiś szczyt. Połączenie aktywności z odpoczynkiem będzie świetną opcją. Nic nie przyniesie większej radości niż wskoczenie do chłodnego basenu po ciężkiej tułaczce na górskim szlaku.

Luksusowe wakacje wiążą się z dosyć dużymi kosztami, ale jeżeli nie stanowi to dla nas większego problemu, powinniśmy sobie od czasu do czasu na nie pozwolić. Dzięki wypoczynkowi oderwiemy się od pracy i codziennych obowiązków, a po powrocie będziemy pełni pozytywnej energii. Jeśli będzie to wyjazd rodzinne, nasze więzi i relacje się poprawią, co jest równie ważne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here