Egzotyczne doświadczenia, piękne hotele, zakupy i kulinarne doświadczenia w światowej klasie — Dubaj to miejsce dla tych, którzy chcą wszystkiego. Dubaj to bardzo gościnne miasto. Od pokoleń miasto witało marynarzy i kupców, a ta gościnna tradycja wciąż trwa. Ulice Dubaju są schludne i bezpieczne, a ty na pewno będziesz oczarowany życzliwością i ciepłem, które cię tam spotykają. Dubaj ma bogatą historię „cudów”, nie tylko w formie drapaczy chmur, takich jak Burdż Chalifa.

Burdż Chalifa

Burj Khalifa (برج خليفة) jest bardzo wyjątkowym wieżowcem, o którym trudno myśleć, zanim się go zobaczy na własne oczy. Dla wielu wielki wieżowiec znany jest jako Burj Dubai, który został tak nazwany na oficjalnym otwarciu w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie) w dniu 4 stycznia 2010 roku. Budynek mierzy w sumie 828 metrów wysokości.

najwyższy budynek w dubaju

Muzeum Dubajskie
Muzeum znajduje się w najstarszym budynku Dubaju, pierwotnie znanym jako Fort Al Fahidi. Muzeum Dubaju ma wystawę pokazującą życie Dubaju przed odkryciem ropy i kolekcję archeologiczną.

Wielki Meczet
Wielki Meczet znajduje się w Bur Dubaju i ma największy minaret w Dubaju, przy ulicy Al Mussalla. Styl budynku jest typowo perski, w tym niebieskie mozaiki.

Jumeirah beach park
Tuż przy plaży, przy plaży Jumeirah, znajduje się duży park wodny i piękne trawiaste tereny z cienistymi palmami. Tutaj dzieci w każdym wieku mogą się bawić, są urządzenia do grillowania, stoły piknikowe i różne kioski i restauracje. W niedzielę i poniedziałek park jest otwarty tylko dla dzieci i kobiet.

Dubajskie zoo
W Jumeirah znajdziesz dubajskie zoo, które jest wspaniałym zoo. Ma ok. 250 różnych ssaków, w tym hieny, lwy, pumy, jaguary, goryle i niedźwiedzie. Ponadto znajdziesz ponad 400 różnych gadów. Głównymi atrakcjami są tygrysy bengalskie i arabskie wilki.

Creek Park
To nowoczesny i piękny park na zachód od Zatoki Dubajskiej. Park obejmuje 96 akrów. Znajdziesz tam wiele udogodnień dla dzieci i dorosłych. W parku znajduje się pole golfowe i pokój gier. W środy park jest otwarty tylko dla kobiet i dzieci.

Burdż al-Arab
Burj al-Arab jest najbardziej znanym na świecie hotelem, jedynym na świecie hotelem siedmiogwiazdkowym, a także najwyższym hotelem na świecie. Jest on rzeczywiście wyższy niż wieża Eiffla w Paryżu. Musisz zapłacić, żeby zobaczyć recepcję. Wtedy będziesz mógł wypróbować ruchome schody w recepcji.

Fundacja Kulturalna Sultan Bin Ali Al-Owais
Fundacja Al-Owais ma na celu promowanie kultury arabskiej i islamskiej. Znajdziesz budynek fundacji w Al-Rigga Road. To piękny postmodernistyczny budynek. Jest tam wystawa sztuki islamu, fotografii i kaligrafów. Są tam również regularne przedstawienia.

Sheikh Saeed Al Maktoum House
W The Creek, niedaleko Bur Dubai, znajduje się budynek Sheikh Saeed Al Maktoum House, imponujący budynek z 1896 roku. Pierwotnie był on rezydencją władz. Dziś jest to muzeum.

Targ złota
Nigdzie indziej na świecie nie będziesz miał okazji zobaczyć takiej ulicy — ulicy ze sklepami wypełnionymi po brzegi złotem. A tutaj mówimy o ponad 20 karatach. Dosłownie świeci złotem na ulicy. Targ złota znajduje się tuż przy porcie agrabad, w starej części Deiry.

Przyprawy
Zaraz przy targu złota znajdziesz ekscytujący świat zapachów i dźwięków handlarzy jako wysoce dyskutujących ceny i jakość.

plaża w dubaju

Park wodny Wild Wadi
Tuż obok hotelu Jumeirah Beach i Burj al Arab znajduje się park wodny Wild Wadi. Znajduje się tam wiele różnych zjeżdżalni dla dzieci w każdym wieku, niektóre z nich są niesamowite. W parku wodnym jest woda z dużymi, sztucznymi falami. Pamiętaj o odpowiednim stroju kąpielowym.

Jeśli jesteś zainteresowany fotografowaniem, znajdziesz w Dubaju wiele ciekawych motywów: tradycyjną arabską architekturę, wspaniałe meczety, piękne pałace, nowe wspaniałe budynki i niesamowite zachody słońca.

Dubaj to nowoczesne miasto, ale bez wielu negatywów, które towarzyszą dużym miastom, takie jak śmieci, widoczna bieda i przestępczość. Miasto jest bezpieczne, nawet w nocy. Dubaj jest pod wieloma względami wakacyjnym rajem. Dubaj oferuje coś dla każdego, bez względu na to, czy jest to długi weekend, czy dłuższa urlop wakacyjny. Tam słońce świeci przez cały rok i jest tam pięciogwiazdkowy luksus w połączeniu z arabską przygodą.

Dubaj jest bardzo popularnym miejscem. Najlepiej wybrać się tam w podróż od listopada do kwietnia, kiedy temperatura jest idealna. Wakacje w Dubaju będą z pewnością idealnym wyborem, znajdziesz tam wszystko, a nawet więcej niż byś oczekiwał i na pewno będzie ci trudno opuszczać to wyjątkowe miejsce.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here