Izrael w ostatnim czasie wyłożył dużo pieniędzy na reklamę swoich ciekawych miejsc. To, dlatego w Polsce coraz więcej osób się tym tematem interesuje. Oczywiście pomijając kwestie polityczne, o których w ostatnim czasie jest głośno. Według relacji ludzi, którzy tam przebywają naprawdę nikt nam nic złego nie zrobi przez gierki polityczne po jednej jak i po drugiej stronie. Jadąc do Izraela na pewno będziemy bardzo zadowoleni. Wreszcie dotrzemy do Jerozolimy do świętego miejsca, o którym tyle słyszeliśmy, ale nigdy go na własne oczy nie widzieliśmy. Trzeba, zatem się tam wybrać, a tym bardziej się to opłaca, że takie wycieczki są naprawdę bardzo tanie.

Można powiedzieć, że dla nas taki wyjazd będzie mógł być zaliczany do egzotycznych. Do wyjazdu potrzebny jest nam paszport, bo bez niego się nie dostaniemy na terytorium Izraela. Pamiętajmy również o tym, że jeśli w przyszłym roku będzie planować wyjazd do jednego z krajów arabskich to się tam nie dostaniemy. Pieczątka z przebywania na terenie Izraela oznacza, że mamy wszystko zablokowane.

To tak na marginesie żeby później nikt nie był zaskoczony, że wykupił wakacje i się nie dostał do innego kraju. Jeśli jedziemy do Izraela to trzeba pamiętać również o tym żeby wykupić sobie opcje z wyżywieniem. Dlaczego? Niestety ceny w sklepach czy restauracjach są tam tak bardzo wysokie, że nas nie będzie na to stać. Można wejść na forum i się przekonać jak to wszystko wygląda. W telewizji można obejrzeć programy, które o tym wspominają. Nie jest łatwo się tam utrzymać, jeśli pojedziemy bez wyżywienia, bo woda mineralna może kosztować tam tyle, co w Polsce obiad.

Miejsce do zwiedzania

Na pewno w Izraelu będziemy mieć wiele miejsc do zwiedzania. Dobrze jest wybrać taki okres żeby nie było zbyt gorąco, bo to nie sprzyja zwiedzaniu. W ostatnich latać bardzo dużo turystów z naszego kraju jeździ do Izraela i widać, że sobie to chwalą. My również możemy tam pojechać. To na pewno będą całkowicie inne wakacje niż te, które mieliśmy do tej pory. To jest inny świat i inne podejście do życia.

Mamy tam zderzenie dwóch kultur żydowskiej i arabskiej i to nie zawsze wychodzi tak jak powinno. Przekonamy się o tym wszystkim i sami zdecydujemy czy to jest miejsce dla nas czy nie. Wycieczki można znaleźć w wielu biurach podróży. Można kupić też oferty last minute. Dla każdego na pewno znajdzie się coś, co sprawi, że będzie chciał tam pojechać i na własne oczy zobaczyć to jakże wyjątkowe miejsce dla chrześcijan. Trzeba tylko się już teraz na to zdecydować.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here