Paryż to miasto zakochanych i miasto mody, dlatego tak wiele osób, co roku się tam wybiera. To bardzo duże miasto, dlatego wycieczkę trzeba będzie dobrze zaplanować. Jeśli jedziemy sami to warto korzystać z metra, a nie poruszać się własnym samochodem. Więcej czasu spędzimy na szukaniu miejsca do parkowania niż na zwiedzaniu. To byłaby wielka strata dla nas i nie można sobie na to pozwolić. W zeszłym roku Paryż na nowo odżył po różnych wydarzeniach, jakie miały tam miejsce. Turystów znowu zaczęło przybywać, dlatego miasto rozwija się na nowo i tętni życiem. Warto, chociaż raz w życiu tam pojechać i sprawdzić jak wygląda słynna wieżą Eiffla.

To konstrukcja, która jest rozpoznawalna na całym świecie, dlatego my również możemy sprawdzić jak to wygląda. Nie jest może ładna sama w sobie, bo to metalowa konstrukcja, ale przynajmniej można podziwiać z niej niesamowite widoki. W Paryżu można będzie spotkać ludzi z całego świata i można będzie zobaczyć różne kultury. Warto tam się wybrać na dłuższy okres czasu, ale i weekend będzie dobrym rozwiązaniem.

Ważne żeby zobaczyć te główne punkty w Paryżu i móc to miło wspominać, kiedy wrócimy do kraju. Dojazd do Paryża nie jest trudny. Można to zrobić swoim samochodem, ale trzeba się liczyć, że trochę trzeba będzie jechać. Można również skorzystać z autokarów, które bardzo często na tej trasie jeżdżą. Nie jest to drogie, a na pewno łatwiej będzie nam dotrzeć na miejsce. Dobrym o ile nie najlepszym pomysłem będzie znaleźć bilet lotniczy do Paryża. Wtedy za kilka godzin będziemy mogli zwiedzać miasto. Z tego rozwiązania korzysta bardzo dużo osób, bo oszczędzają siły i czas.

Co jeszcze warto zobaczyć?

Na pewno miejsce, które często pojawia się na zdjęciach i w filmach jest Luwr. Tutaj trzeba będzie poświecić nawet kilka dni żeby zapoznać się z całą wystawą muzeum. Jeśli ktoś lubi sztukę to powinien tam pójść i sprawdzić te najsłynniejsze dzieła z całego świata. Bez względu na to czy jesteśmy wierzący czy nie to Katedra Notre-Dam musi być obowiązkowym punktem naszej wycieczki. Trzeba to zobaczyć i ocenić własnym okiem.

Wtedy będziemy wiedzieć, dlaczego tak dużo ludzi do tej katedry przychodzi. Osoby, które jadą z dziećmi do Paryża powinny odwiedzić słynny Disneyland. To będzie dopiero przeżycie zobaczyć tak dużo atrakcji w jednym miejscu. Paryż to miejsce gdzie można po prostu siedzieć i pić kawę przyglądając się ludziom, którzy nas mijają, albo można aktywnie spędzać czas na zwiedzaniu. Każdy tutaj znajdzie coś odpowiedniego do swoich zainteresowań.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBlog o podróżach
Następny artykułSuper wakacje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here