Była stolica Polski od lat jest uznawana za jedno z najpiękniejszych miast nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Chociaż wiele osób kojarzy Zwiedzanie Krakowa głównie z Zamkiem Królewskim na Wawelu oraz pomnikiem Smoka Wawelskiego, to jednak miasto zawiera znacznie więcej zabytków i ciekawych miejsc, które warto odwiedzić.

Kompleksowy Przewodnik po Krakowie

Przed krótkim pobytem w mieście należy dokładnie się przygotować, ponieważ bez konkretnego planu wycieczki można łatwo pogubić się lawirując w uliczkach starego miasta. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnego przewodnika, który doskonałe zna wszystkie obiekty, które warto odwiedzić. Poza doprowadzeniem w dane miejsce Przewodnik po Krakowie z pewnością przybliży historię oraz cechy szczególne danej atrakcji turystycznej. Co ważne, przewodnika nie trzeba szukać po przyjeździe do miasta, ale można go znaleźć za pośrednictwem internetu, gdzie znajdują się ogłoszenia oferujące kompleksowe Zwiedzanie Krakowa. Warto również zwrócić uwagę, że usługi oprowadzania po mieście dostępne są w różnych językach. Mając więc krewnych lub znajomych, którzy nie posługują się językiem polskim, a chcą odwiedzić Kraków, można wykupić obcojęzyczną wycieczkę.

 Od czego zacząć Zwiedzanie Krakowa?

Chociaż nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, to istnieją jednak rejony, które idealnie nadają się na poranny spacer połączony ze zwiedzaniem zabytków oraz zjedzeniem pysznego śniadania. Taki komplet atrakcji oferuje w szczególności krakowski Kazimierz, czyli dawna dzielnica żydowska.

Kazimierz słynie ze starych kamieniczek, które do tej pory pozostały częściowo nieodrestaurowane, ale mimo to podtrzymują bajkowy klimat dzielnicy. Do najbardziej znanych zabytków Kazimierza należy Kościół Na Skałce oraz Ratusz Kazimierski.Poza tym w okolicy znajduje się mnóstwo restauracji oraz kawiarenek, które poza lokalnym wystrojem często posiadają malownicze ogródki z wystawionymi stolikami. Wizytka na Kazimierzu to również okazja do skosztowania oryginalnych dań kuchni żydowskiej, które dziś są już coraz rzadziej dostępne w menu normalnych restauracji.

krakow zwiedzanie

Drugim ciekawym miejscem, od którego można rozpocząć zwiedzanie, są Planty krakowskie, czyli piękny, zielony park, który znajduje się w okolicach centralnej części Starego Miasta. Zwiedzanie parku umożliwia nie tylko poranny spacer, ale również poznanie historii miasta poprzez obserwację miejsca dawnych murów obronnych. Warto zauważyć, że Planty krakowskie znajdują się pomiędzy dworcem głównym, a głównymi atrakcjami starego miasta, dlatego można od nich rozpocząć zwiedzanie Krakowa, a potem przejść do bardziej znanych obiektów.

Zwiedzanie Krakowa – niebanalne atrakcje

Chociaż niewątpliwie największa atrakcją miasta jest Wawel oraz Rynek Główny ze słynną Bazyliką Mariacką, to o tych miejscach zazwyczaj każdy już słyszał. Poniżej wymienione są niektóre z atrakcji Krakowa, które z pewnością warto odwiedzić, a nie każdy zdaje sobie sprawę z ich istnienia:

  • Podziemia rynku – stosunkowo niedawno otwarta atrakcja dla turystów. Podziemia zawierają mnóstwo eksponatów muzealnych oraz elementów multimedialnych.
  • Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – duży kompleks sakralny, który stanowi cel wielu pielgrzymek. Na terenie sanktuarium znajduje się między innymi grób św. Faustyny.
  • Muzeum Witrażu – wizyta w tym obiekcie z pewnością ucieszy nie tylko zapalonych miłośników sztuki, ale wszystkie osoby wrażliwe na piękno wizualne.
  • Krakow Pinball Museum – atrakcja, która zainteresuje szczególnie młodsze osoby, chociaż zapewne nie tylko. Obiekt muzealny zawiera unikatową kolekcję automatów do gry w Pinball.
[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKraje komunistyczne
Następny artykułWygodne zakupy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here