Kiedy myślimy o wypoczynku w Polsce, najczęściej wyobrażamy sobie góry. To właśnie tam możemy szaleć na stokach narciarskich i zajadać się gorącym oscypkiem przy dźwiękach góralskich skrzypiec. Istnieją jednak miasta, które mogą śmiało konkurować z zimowymi kurortami – takim jest bez wątpienia stolica Małopolski. Jakie atrakcje Kraków oferuje turystom, którzy odwiedzili go poza sezonem?

O tym, że Kraków jest miejscem magicznym, nikogo nie trzeba przekonywać. Nie wszyscy jednak wyobrażają sobie szaleństwo w mieście. Pora to zmienić! Co warto zobaczyć w Krakowie? Przedstawiamy Ci 5 atrakcji, które warto odwiedzić!

Ale wcześniej – zarezerwuj wybrane apartamenty Kraków i ciesz się codziennymi szaleństwami na lodzie!

1.      Rynek Główny. Moc atrakcji na ziemi i pod ziemią

Czym byłaby wizyta w Krakowie bez spaceru po Rynku Głównym? Oprócz Sukiennic i Barbakanu warto zwiedzić też Kościół Mariacki – w sezonie letnim wstęp do świątyni często jest płatny (chyba że jest się uczestnikiem mszy), za to wiosną można do niej wejść za darmo.

Podczas pobytu w okolicy możesz też zejść do… podziemi! Podziemia Rynku Głównego należą do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa i zostały otworzone w 2010 roku. Ekspozycja zaskoczy Cię trasą prowadzącą szklanymi pochylniami i kładkami oraz mnóstwem nowoczesnych pomocy multimedialnych. Podczas zwiedzania usłyszysz odgłosy targu oraz płonących zabudowań. Zobaczysz także unikatową bryłę handlowego ołowiu o wadze 693 kilogramów!

2.      Posmakuj słonych ścian w Kopalni Soli Wieliczka

Spodobała Ci się wizyta pod ziemią? Jeśli tak, możesz pozostać tam dłużej – wystarczy, że wybierzesz się do Wieliczki położonej w okolicach Krakowa. Kopalnię soli odwiedza rocznie ponad milion turystów z całego świata, a sam obiekt został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Liczne trasy turystyczne odpowiedzą na potrzeby niemal każdego zwiedzającego. Przykładowo, możesz wcielić się w rolę górnika podczas podróży Trasą górniczą lub zaznać duchowego ukojenia na Podziemnym Szlaku Pielgrzymkowym „Szczęść Boże”. Jeżeli zaś doskwierają Ci zimowe dolegliwości gardła lub inne choroby dróg oddechowych, wybierz się na spacer do Tężni solankowej. Specjalny mikroklimat tego miejsca postawi Cię na nogi!

3.      Sztuka przez duże „S”. Poznaj Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie

Gdy nie sprzyja nam pogoda, warto schować się pod dachem… placówki kulturalnej. Muzeum Książąt Czartoryskich to jedno z najstarszych muzeów w Polsce, otworzone w 1878 roku. Na miejscu będziesz mógł podziwiać m.in. europejskie malarstwo z okresu od XIII do XVIII wieku, militaria, artystyczne rzemiosło islamskie i europejskie oraz galerię sztuki starożytnej. Spośród największych atrakcji muzeum warto wymienić egipskie sarkofagi z mumią oraz słynny obraz „Dama z gronostajem” Leonarda da Vinci.

4.      Pograj w paintballa i znajdź wyjście z Labiryntu Luster

Kolejną zadaszoną atrakcją, której próżno szukać w górskich kurortach, jest nowoczesny park rozrywki Zoltar Park w dawnym budynku kina Świt. To miejsce w sam raz dla poszukiwacza przygód. Możesz tam pograć w paintballa, rozwiązywać logiczne zagadki w escape roomie i… odwiedzić prawdziwy Labirynt Luster, który podda w wątpliwość zdolności poznawcze Twoich zmysłów!

Kraków poza sezonem? Jak najbardziej! Już teraz sprawdź noclegi Kraków, zarezerwuj wybrany apartament Kraków i poznaj najciekawsze atrakcje Krakowa!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here