Tradycyjne czy na kółkach – jakie walizki wybrać?

0
1917

Wybór walizek jest ogromy. Mogą być wykonane z wielu materiałów, począwszy od naturalnej skóry, a na twardym tworzywie ABS kończąc. Prawda jest taka, że trudno się zdecydować. Jak już wybierzemy odpowiedni materiał i rozmiar to stajemy przed dylematem, czy lepiej zakupić walizkę podróżną na kółkach, czy może klasyczną. Postanowiliśmy przyjrzeć się tym zagadnieniom, a oto nasze wnioski.

Walizki podróżne na kółkach – czy warto?

Jeszcze w latach 90-tych samo posiadanie walizki było luksusem. Wtedy nikt nie specjalnie zastanawiał się nad wygodą, wszak ważne, że miało się walizkę. Na szczęście czasy się zmieniły i teraz należy zwrócić uwagę również na komfort jej użytkowania. Obecnie największa popularnością cieszą się walizki podróżne na kółkach, które są bardzo wygodne w prowadzeniu. Warto tutaj zwrócić uwagę również, że dzięki mobilności możemy szybko się przemieszczać. Takie walizki pozytywnie wpływają też na nasze zdrowie dzięki temu, że nie musimy ich przenosić, zatem nie narażamy się na przepuklinę. W rezultacie nasz kręgosłup nam za to podziękuje. Oczywiście estetyka rzecz ważna, a walizka podróżna na kółkach zwyczajnie lepiej się prezentuje, szczególnie gdy preferujemy nowoczesny styl. Dzięki rączce teleskopowej, która jest wysuwana, bez problemu można dopasować ją, tak aby prowadzenie walizki było wygodne. Zatem wydaje się, że nie ma ona wad, ale czy na pewno?

Szczegóły mają znaczenie

Otóż jak to zwykle bywa, szczegóły mają olbrzymie znaczenie. Walizka podróżna na kółkach jest wygodna i zapewnia komfort, a także sprawdzi się nawet w trudnym terenie – to fakty, ale pod pewnymi warunkami. Otóż kluczowe znaczenie ma tutaj jakość. Zatem pozornie nieważne elementy są bardzo ważne. Wystarczy przyjrzeć się choćby kółkom. Powinny być one wykonane z kauczuku, gdyż w innym wypadku ich praca będzie bardzo głośna. Również pokonywanie przeszkód, czy poruszanie się po nierównym terenie do łatwych nie będzie należeć. Wysuwana rączka teleskopowa zapewnia wygodę, ale może też utrudniać przemieszczanie się, jeżeli jej mechanizm będzie zawodny i słaby.

Walizki klasyczne – wielki powrót retro

Od miłośników klasycznych walizek podróżnych można usłyszeć, że nie warto wybierać tych z kółkami, bo przecież się one psują. Choć nie do końca jest to prawda to ich nadal można znaleźć amatorów walizek bez kółek. Na pewno ich zaletą jest estetyka, szczególnie dla miłośników retro. Również można docenić fakt, że z taką walizką niewątpliwie będziemy się wyróżniać. Możemy też zaoszczędzić czas, zważywszy, że od razu przy karuzeli bagażowej zauważysz swoją walizkę, w przeciwieństwie do osób, które zakupiły podobne modele i nerwowo szukają. Zatem wybór takiej walizki również pozytywnie wpłynie na twoje zdrowie, przynajmniej psychiczne. Ale żeby nie było tak kolorowo, to takie walizki są też niewygodne, szczególnie gdy są ciężkie. Raczej bieg z pełnym bagażem do przyjemnych nie będzie należeć. Ale wybór należy do Ciebie.

Klasyka kontra nowoczesność

Jeżeli mielibyśmy porównać walizki do walk bokserskich, to walizka podróżna na kółkach reprezentowałaby wagę ciężką, a walizka klasyczna wagę piórkową, zatem wynik tej „walki” może być tylko jeden. Otóż walizka z kółkami jest wygodniejsza, lepiej się prezentuje, zapewnia też komfort użytkowania. Oczywiście pod warunkiem, że wybierzemy modele z wysokiej jakości kółkami, ale tak naprawdę koszt nadal jest niezbyt wysoki. Zaletą walizki w wersji klasycznej może być jej estetyka, która przywodzi na myśl styl vintage, owszem jest on modny wśród trendsetterów, ale czy warto dla mody vintage nosić ciężką walizkę, a następnie przez kilka następnych dni narzekać na bóle kręgosłupa. Otóż odpowiedź jest chyba oczywista.

Naszym zdaniem walizka podróżna na kółkach to najlepszy wybór dla wszystkich, którzy cenią wygodę. Oczywiście należy pamiętać o tym, by wybrać modele z wysokiej jakości materiałów, które posłużą nam przez wiele lat. Jeżeli masz ograniczony budżet to świetnie sprawdzi się walizka z ABS. To tworzywo jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, a jednocześnie nie przemaka. A ponadto cena takich walizek jest bardzo atrakcyjna.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here