Brazylia to bardzo duży kraj Ameryki Południowej, który każdego roku przyciąga naprawdę wiele turystów. Co tam takiego szczególnego możemy zobaczyć? Na jakie niebezpieczeństwa możemy natrafić? Na co uważać?

Brazylia – ogólne informacje

Przede wszystkim warto powiedzieć kilka ogólnych słów o Brazylii i jej kulturze. Otóż Latynosi generalnie mają nieco inne poczucie czasu niż Europejczycy, inaczej też odnoszą się do pracy oraz do wartości, jaką jest życie. Warto poczytać wcześniej, przed podróżą, dokładnie o tych różnicach, żeby po przyjeździe nie czuć się rozczarowanym. Następnie pamiętajmy, że Brazylia nie jest bogatym państwem, niektóre dzielnice jej miast są zamknięte dla obcych, a seksturystyka rozwija się szczególnie na wybrzeżu. Ważne jest także, abyśmy z wyprzedzeniem się zaszczepili.

Zachwycające miejsca w Brazylii

Powyższe informacje były jednakże tylko ostrzeżeniem – pamiętajmy o niebezpieczeństwach, niemniej jednak cieszmy się wspaniałymi kontrastami krajobrazów w Brazylii. Co bowiem znajdziemy w tym kraju? Na pewno słynne na cały świat, roztańczone Rio de Janiero z Głową Cukru oraz posągiem Chrystusa Króla. Dalej – piękne, piaszczyste plaże.

Atrakcje turystyczne Brazylii to także Amazonia. Zdecydowanie warto tam zawitać choćby i na chwilę, nawet jeśli nie chcemy zapuszczać się głęboko w dżunglę. Rejsy Amazonką dają wyjątkową satysfakcję, zaś nocleg w dżungli, słuchanie nocą jej odgłosów, przekonanie się na własne oczy i uszy, że dżungla nocą żyje – to niezapomniane doświadczenia.

Należy także dodać, że całe wybrzeże w zasadzie jest wyjątkowo piękne – małe miasteczka z wyjątkowymi plażami stanowią świetne miejsce do relaksu i podziwiania tamtejszej kultury.

Przy granicy z Paragwajem natrafimy jeszcze na piękny park krajobrazowy, w którym znajdziemy przede wszystkim zapierające dech w piersiach, wysokie wodospady oraz oczywiście – dżunglę.

Podsumowując – Brazylia zdecydowanie warta jest zobaczenia, jednak warto także taką podróż wcześniej dokładnie zaplanować, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here