Co zwiedzić w Tajlandii?

0
1556

Samodzielnie planowane podróże z pewnością są źródłem niezapomnianych wspomnień. Plusem jest fakt, że możemy swobodnie wybrać miejsca, które odwiedzimy. Ponadto na każdą lokację przeznaczymy dokładnie tyle czasu, ile mamy ochotę. Najważniejsze jest jednak to, aby jeszcze przed wylotem wybrać najciekawsze atrakcje turystyczne. Jest ich wiele, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

O czym pamiętać?

Wiele osób poleca podróż do Tajlandii w takich miesiącach, jak listopad, grudzień, styczeń, luty, czy też marzec. Trzeba jednak zaznaczyć, że sprzyjający klimat panuje tutaj niemal przez cały rok. Lepiej zrezygnować jednak z wyjazdu w październiku. To właśnie wtedy odnotowuje się najwyższy poziom opadów. Możemy również trafić na ulewne deszcze. Dość wysokie prawdopodobieństwo opadów odnotowuje się również w miesiącach typowo wakacyjnych.

Trzeba wziąć pod uwagę, że osoby planujące wyjazd do Azji Południowo-Wschodniej najczęściej wybierają Tajlandię. Należy liczyć się ze sporą liczbą turystów. Oczywiście warto jest również pamiętać, że jest to kraj niezwykle egzotyczny. Dobrze jest zapoznać się z obyczajami tamtejszej społeczności.

Tajlandia – plan podróży i kilka ciekawych miejsc

Wybierając atrakcje turystyczne warto uwzględnić miejsca opisane poniżej. Cieszą się one sporym zainteresowaniem wśród osób z różnych zakątków świata.

1. Bangkok

Bangkok to stolica Tajlandii. Każdy powinien ją odwiedzić. Jest to miasto tętniące życiem przez całą dobę. Oczywiście jego centrum jest zmodernizowane. Bez trudu znajdziemy jednak urokliwe, drewniane chatki, które zapewniają nieprzeciętny klimat. Warto wspomnieć także o krętych, a zarazem zielonych uliczkach, które zachęcają do spacerów. Z pewnością dobrze jest zwrócić uwagę na uliczne jadzenie, które jest oferowane na straganach. Tamtejsze specjały mogą być dla Europejczyków prawdziwym zaskoczeniem.

2. Wyspa Koh Samet

Jest ona położona w niedalekiej odległości od Bangkoku. Można tutaj znaleźć wiele piaszczystych plaż. Na uwagę zasługują również przepiękne krajobrazy. Wyspa jest niewielka, a zarazem spokojna. Z pewnością zadowoli to tych, którzy nie lubią przeludnionych lokacji. Bez większych trudności można tutaj znaleźć skrawek plaży tylko dla siebie.

3. Park Narodowy Erawan

Zlokalizowane są tutaj jaskinie, a także wodospady. Park znajduje się w bliskiej odległości Kanczanburi City. To prawdziwa gratka dla tych, którzy lubią piesze wędrówki. Szlak nie jest zbyt złożony, jednak należy pamiętać, że może być tłoczny. Mowa tutaj w szczególności o okresie turystycznym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here