Niechorze to niezwykle popularna miejscowość nadmorska, chętnie odwiedzana w wakacje przez turystów. Tu można nie tylko kąpać się w Morzu Bałtyckim, ale też pozwiedzać bardzo ciekawe miejsca i przylegające inne wioski. W nadmorskich miejscowościach czas płynie błogo, zaś odwiedzający mają pewność, że podczas pobytu na pewno odpoczną.

Niechorze i jego atrakcje

Niechorze na wakacje to miejsce idealne. Miejscowość położona jest w województwie zachodniopomorskim i jak na nadmorski kurort, jest ona raczej niewielka, bo liczy około 1000 mieszkańców. To typowo turystyczne miejsce, które też głównie utrzymuje się dzięki odwiedzającym turystom. Nie bez powodu, więc miejscowi starają się zapewnić wszystkim wczasowiczom jak najwięcej atrakcji i umilać czas. Dla odwiedzających nie lada atrakcja jest spa w Niechorzu. Osoby, które lubią spędzać czas w ciszy i spokoju będą mogli udać się na połów ryb, ponieważ poza turystyką, region ten słynie też z rybołówstwa, którym trudni się spora część społeczeństwa.

Plaża i morze w Niechorzu

Na idealny plan na wakacje nad Bałtykiem wielu turystów wybiera plażowanie, pływanie i opalanie się. Również w Niechorzu można bez obaw oddać się błogiemu, plażowemu lenistwu, ponieważ miejscowość ta ma dostęp do piaszczystej plaży, zaś linia brzegowa w Niechorzu, na której znajdują się bardzo bezpieczne kąpieliska wynosi około 100 m. Do każdego kąpielisk można dojść kilkoma specjalnie dostosowanymi zejściami, które zlokalizowane są co ok. 200 m.

Zabytki nadmorskiej miejscowości

Niechorze jest też miejscem bogatym w zabytki, tak więc nikt kto przyjeżdża tu na wakacje nie będzie się nudził. Na szczególną uwagę zasługuje latarnia morska, która została wybudowana w latach 1863 – 1866. Do kompleksu latarni morskiej przylega też dość specyficzny dom latarników oraz pomieszczenia gospodarcze. Turyści koniecznie powinni zobaczyć też Dworzec Gryfickiej Kolei Wąskotorowej w Niechorzu, który pochodzi z przełomu XIX i XX wieku. Kolejnym ważnym punktem jest wiatrak w Lędzinie (położony około 2 km od Niechorza). Wiatrak wybudowany jest w stylu holenderskim i pochodzi z 1723 roku. Co ciekawe dziś wiatrak pełni funkcje hotelu.

Baza noclegowa

Choć mogłoby się wydawać, że miejscowość jest niewielka pod względem liczności mieszkańców, to może pochwalić się bardzo bogatą ofertą noclegową oraz wieloma doskonałym miejscami, gdzie można zjeść przepyszne dania lokalnej kuchni. Większość noclegów zlokalizowanych jest blisko morza (niektóre w odległości 200 metrów), co z pewnością ucieszy odwiedzających. Noclegi w Niechorzu nawet i tu trzeba bukować z wyprzedzeniem, zaś najlepsze z nich, położone w dogodnym miejscu dla odwiedzających, można znaleźć w serwisie przymorzu.pl. Wpisując w wyszukiwarkę frazę: przymorzu.pl bezproblemowo odnajdziemy wszystkie lokalne oferty,a jest w czym wybierać. Na wczasowiczów czekają bowiem ośrodki wypoczynkowe, domy wczasowe czy też prywatne kwatery. Wszystkie dostosowane są do wymagań nawet tych najtrudniejszych klientów, sprawiając, że będą mieli niezapomniane wakacje. Dla osób lubiących spać pod chmurką, dostępny jest tu też camping.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here