Zaczynając pracę w takim zawodzie musimy mieć świadomość, że jest to zajęcie wymagające siły fizycznej oraz odpowiedniego podejścia psychicznego. Przede wszystkim w takiej pracy przyda nam się dobra kondycja fizyczna, a także umiejętność zachowania zimnej krwi, racjonalnego myślenia i szybkiego podejmowania decyzji. Jest to zajęcie dla osób, które posiadają silny charakter, wyraźny uosobienie oraz pewność siebie. Musimy liczyć się również z tym, że jest to praca, w której bardzo często będziemy musieli rozdzielić się z rodziną. Potrzebne są zatem osoby, które przezwyciężył tęsknotę i profesjonalnie będą wykonywały swoje obowiązki zawodowe. 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-wyglada-praca-marynarza-sprawdz-co-robi-marynarz/

Długa rozłąka z rodziną – praca marynarza

Pomimo dużego postępu technologicznego oraz stale doskonalących się modeli statków, praca ta cały czas polega na wybieraniu się w dalekie kursy. Mogą one trwać czasami kilka tygodni czy nawet miesięcy. Niestety nie da się ze środka oceanu przyjechać na weekend do rodziny. Zarówno Ty jak i Twoi bliscy musicie pogodzić się z częstym i długotrwałym skutkiem pracy. Czekając się bowiem długie rozłąki ze swoją rodziną. Musisz mieć tego świadomość, zanim podejmiesz kariery marynarza. Nie każdy jednak posiada tak silną wolę, a po jakimś czasie nie wytrzymuję długotrwałej rozłąki.

Co będzie należało do Twoich obowiązków zawodowych?

Praca marynarza bardzo często może przybierać różną formę. W zależności od charakteru statku, na którym jesteś zatrudniony oraz stanowiska, na którym jesteś w danej organizacji. Statek może mieć charakter zarówno pasażerski, towarowy jaki handlowy. Twoja funkcja dotyczy może zarówno ochronę towaru, obsługi gości, utrzymywania porządku, dbanie o wyżywienie czy obserwacji ewentualnych zagrożeń i ochrony statku. Na statku towarowym możesz zajmować się na przykład przechowywanie i konserwowanie towarów. Do twoich obowiązków może należeć również ich odpowiednie składowanie.

Zobacz też: http://www.oltur.pl/w-jaki-sposob-zostac-marynarzem/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here