Jest to pracownik, który jest częścią załogi statku. Będąc w nim możemy pełnić rozmaite funkcje. Dzisiaj skupimy się jednak na dokładnym zrozumieniu tego zawodu. Marynarzem możemy zostać na kilka sposobów. To w jaki sposób uzyskamy zatrudnienie, zależy od naszych kwalifikacji, a także rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 4 lutego 2005 roku. Mówi ono, że marynarz sam zapewnia sobie ubezpieczenie zarówno zdrowotne i jak i socjalne. W jaki sposób zostać marynarzem? Jaka szkoła jest nam do tego potrzebna? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-zostac-marynarzem-sprawdz-co-zrobic-by-pracowac-jako-marynarz/

Jak zostać marynarzem? – Odpowiednia szkoła średnia

Droga do spełnienia marzeń w pracy jako marynarz powinna zacząć się od wyboru odpowiedniej szkoły średniej. Jeżeli już od najmłodszych lat, trzymamy się naszego postanowienie zawodowego, naszym wyborem powinna być jedna z poniższych szkół:

  • Zespół Szkół Morskich w Darłowie 
  • Zespół Szkół Morskich w Kołobrzegu 
  • Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu

Do wyboru mamy też placówki niepubliczne. Funkcjonują one na podobnych zasadach, ale różnią się przygotowaniem zawodowym. Są to:

  • Szkoła Morska w Gdyni 
  • Szkoła Morska przy Studium Doskonalenia Kadr Akademii Morskiej w Gdyni 
  • Studium Morskie Akademii Morskiej w Gdyni

Wszystkie powyższe szkoły oferują nam wykształcenie zawodowe w zawodzie technik nawigacji oraz mechanik okrętowy.

Jak wygląda to w przypadku szkoły wyższej?

Do podniesienia swoich klasyfikacji i pracy na okresie najlepszych stanowiskach, Musimy uzyskać dodatkowe umiejętności oraz szerszą wiedzę. Dadzą nam ją z pewnością uczelnie wyższe, dzięki którym zdobędziemy wyższe wykształcenie morskie. Wybierać możemy spośród:

  • Akademii Morskiej w Gdyni 
  • Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie

Dzięki takiej uczelni uzyskamy tytuł młodszego oficera. Wszystkie te szkoły branżowe ulokowane są w okolicach polskiego wybrzeża. Ich wybór wiąże się zatem z przeprowadzką oraz zmianę dotychczasowego stylu życia. Musimy mieć to na uwadze, wiążą swoją przyszłość z zawodem, jakim jest zawód marynarza!

Zobacz też: http://www.prohelvetia.pl/ile-jest-w-stanie-zarobic-pszczelarz/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here