Pustynia jest i była wrogiem i ratunkiem Egiptu. Potężne burze piaskowe grożą każdego roku, aby zniszczyć to, co człowiek zbudował. Intensywne upały i nieprzenikniona pustynia od lat chronią deltę Nilu.

Jeśli nie jesteś na wakacjach na plaży w Hurghadzie lub Sharm el Sheikh, prawie każde wakacje w Egipcie zaczynają się w Kairze. Już w 1340 roku w Kairze mieszkało ponad pół miliona osób. Region ma obecnie ponad 20 000 000 mieszkańców, podczas gdy w centrach miast mieszka ponad 10 000 000 mieszkańców.

Stare Miasto znajduje się na wschód od Nilu i charakteryzuje się wąskimi uliczkami i zaułkami, a dzielnica Isma’il Pasha, zbudowana na wzór modelu z Paryża w 1800 roku charakteryzuje zachodnią stronę, z szerokimi ulicami i otwartymi przestrzeniami. Budynki rządowe i pomieszczenia biurowe charakteryzują zachodnią krawędź, ale wschodnia krawędź jest wypełniona do granic możliwości rynkami i starożytnymi meczetami.

Samo przebywanie w Kairze jest przeżyciem samym w sobie. Niewiele miast zachowało kulturę tysięcy lat kultury, jednocześnie obejmując rozwój i postęp. Chociaż Babilon, zbudowany przez Rzymian w IV wieku, uważany jest za najstarszą budowlą w Kairze, Cytadela Saladyna i Khan el-Khalili, obie ze średniowiecza są równie fascynujące.

Cytadela Saladyna jest islamską twierdzą na wzgórzu Mokattam, na obrzeżach centrum miasta. Dziś prawdziwy obszar muzealny. Khan El-Khalili jest prawdopodobnie największym na świecie bazarem w centrum Islamskiego Kairu. Wcześniej miejsce spotkań handlowców z całego świata, tradycyjnie podzielone na dzielnice, rzemiosło i wierność.

piramidy

Jednak najbardziej imponujące w Kairze są piramidy w Gizie. Rzut kamieniem od bazarów, ledwo poza centrum miasta, Piramida Cheopsa spośród łącznie dziewięciu piramid, zbudowana około 2500 roku przed naszą erą z 2,3 miliona bloków kamiennych o średniej wadze 2,5 tony. Największe skały do ​​15 ton. Prawie 100 000 pracowników pracowało przez 20 lat, aby ukończyć to arcydzieło.

Autobusy publiczne, prywatne autobusy, a także taksówki współdzielone zapewniają całkowitą sieć transportową. Jakby tego było mało, praktycznie każdy samochód działa jak taksówka. Są autobusy z Libii do Izraela i Jordanii i pociąg z Aleksandrii do Aswanu. Jest też wiele promów na Morzu Czerwonym, z trasami na Synaj, Sharm El Sheike, Dahab i Nuweiba.

Ostatecznym sposobem na poznanie ziemi faraona jest droga rzeczna przez Nil. Prawdziwy poszukiwacz przygód prawdopodobnie zrobi to z Felukką, ale kabina na łodzi rzecznej działa również znakomicie. Podczas gdy piramidy w Gizie zapierają dech w piersiach najbardziej zapalonym podróżnikom, to tylko smak tego, co mają do zaoferowania pradawni faraonowie.

Relaksujący i spokojny, Aswan jest nad jeziorem Nassera, ok. 900 km od Morza Śródziemnego. Wyjątkowo wygodny kontrast z chaotycznym Kairem. Wieczorem świeżo grillowane ryby serwowane są w wielu pływających restauracjach z muzyką i tańcem nubijskim. Urocza atmosfera, wciąż niespotykana w masywnym konglomeracie turystycznym Egiptu. To tylko około 1,5 godziny samolotem z Kairu.

Luxor lub Theben, znajduje się 800 km na południe od Morza Śródziemnego, i jest zdominowany przez ruiny wielkiej świątyni Karnak, zbudowany ok. 1300 lat przed naszym rachunkiem czasu. Poza miastem leży Wadi el-Mulik, Dolina Królów, gdzie miejsca pochówku faraonów są wykute w wapieniu. Pociąg z Kairu zajmuje 10-12 godzin, a rejs do Aswanu zajmuje 2-3 dni.

nurkowanie w egipcie

Hurghada i Sharm el Sheik bazują głównie na zachodniej i rosyjskiej czarterowej turystyce, ale są doskonałym punktem wyjścia dla wspaniałych doświadczeń nurkowania w Morzu Czerwonym. Rafy koralowe w Ras Mohammed należą do najpiękniejszych na świecie. Istnieje prom między Hurghadą, a Sharm el Sheikh. Są także bezpośrednie autobusy z Hurghady do Kairu, Luxoru i Aswanu. Dla odważnych podróżników jest również prom do Arabii Saudyjskiej.

Pułapką turystyczną jest, aby usiąść na wielbłądzie przed piramidami, więc z góry ustal cenę. Targowanie się jest częścią codziennego życia w Egipcie i ważną częścią kultury. Pamiętaj, że będzie miło, jeśli to będzie grzeczna forma komunikacji. I nie zapomnij kupować jedzenia od ulicznego sprzedawców owoców na ulicy lub drobnych pamiątek z pobliskich straganów. To jedyny dochód, jaki mają.

Egipt jest krajem w Afryce o największej populacji

Kobiety powinny zachować ostrożność i ubierać się umiarkowanie, ponieważ może wystąpić szykanowanie. Mimo że zagrożenia dla bezpieczeństwa są przede wszystkim skierowane do władz i sił bezpieczeństwa, mogą również wpływać na osoby cywilne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here