Jak wybrać dobrą walizkę podróżną?

0
1694

Podróże mogą być zarówno długimi, odległymi wyprawami, jak i wycieczkami do bliskich miast czy krajów. W każdym jednak przypadku ważne jest to, by zabrać ze sobą odpowiednio spakowany bagaż. Walizki pozwalają nie tylko zamienić każdą wycieczkę w doskonałą przygodę, ale i ułatwiają ją. Zastanówmy się więc, jakie są najlepsze walizki podróżne?

Nawet najlepsze walizki podróżne nie przydadzą się, jeśli są zbyt duże. Warto więc pomyśleć o wyborze odpowiedniej dla nas walizki kabinowej, którą będzie można zabrać w podróż samolotem, a przy okazji zmieści się bezproblemowo w schowku bagażowym. Jak więc wybrać  idealną walizkę kabinową? Na co w pierwszej kolejności zwracać uwagę?

Po pierwsze, odpowiednie wymiary

Najważniejszym parametrem są zdecydowanie wymiary walizki. O ile podróżując autem, nie są one ważne, o tyle w podróży samolotem pełnią wyjątkowo istotną rolę. Każdy przewoźnik lotniczy posiada swoje ograniczenia, dlatego też ważne jest, aby wybrać walizkę o odpowiedniej wadze i wymiarach. Zwykle walizki kabinowe nadają się jako bagaż podręczny, jednak należy zachować ostrożność, ponieważ powinny zmieścić się one do schowka, a suma wymiarów – nie przekraczać 115 centymetrów. Przed każdym lotem należy sprawdzić, jakie wymagania ma dany przewoźnik. Nie da się ukryć, że kupując walizkę kabinową, należy kierować się w głównej mierze wymiarem. Wysokość, głębokość czy szerokość nie mogą być bowiem większe niż określa limit danej linii lotniczej. Przed każdym lotem należy sprawdzać, czy wymiary nie uległy zmianie i czy nasze walizki odpowiadają określonym limitom. Każdy przewoźnik ma inne preferencje, dlatego warto przemyśleć swój zakup i zastanowić się jakimi liniami będziemy latać najczęściej.

Po drugie, rodzaj

 W przypadku rodzaju wymienia się walizki twarde, półtwarde i miękkie. Dwa pierwsze są przeznaczone dla podróżujących samolotami, bądź przewożących cenne przedmioty. Miękkie z kolei wybierane są przez osoby ruszające w świat własnym środkiem lokomocji. Wszystkie rodzaje można znaleźć pod tym linkiem:  http://evertourist.com/walizki.  Przy wyborze wymiarów, należy zdecydować o tym, czy walizka będzie miękka, półtwarda czy twarda. Zwykle ostatnie dwa rodzaje są oferowane na kółkach (w większości) i przydają się do przewożenia delikatnych i cennych przedmiotów oraz latania samolotem. Ostatnim czynnikiem jest materiał walizek i ich kolor. Materiał powinien być jak najbardziej wytrzymały, odporny na uszkodzenia i czynniki atmosferyczne. Kwestia koloru zależy już jedynie od naszych preferencji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here