Jesteś Tour Operatorem? Organizujesz wycieczki? Potrzebujesz sprawdzonego środka transportu na duże dystanse, w Polsce lub za granicę? W poniższym tekście przedstawimy Ci, na co powinieneś zwrócić uwagę, wybierając odpowiedniego przewoźnika!

Czy autokar to w ogóle dobry pomysł?

Zdecydowanie tak! Po pierwsze jest to rozwiązanie najbardziej ekonomiczne. Wyjazdy autokarowe zapewniają najlepszy stosunek jakości do ceny. Po drugie zwiedzanie zaczynasz od razu po wejściu do autokaru. Nic nie zastąpi widoków, które cały czas możesz podziwiać za oknem. No i oczywiście podróżujesz na luzie. Nie musisz martwić się o czasochłonne i stresujące odprawy. Patrząc z perspektywy organizatora wycieczki, jest to również rozwiązanie najprostsze, bo cały autokar i plan podróży dostosowany jest do Twoich potrzeb.

Kiedy już zdecydujesz się na podróż autokarem, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego przewoźnika. Na rynku wybór jest szeroki, a o pomyłkę nietrudno. Jak więc wybrać swój środek transportu z głową, by później nie żałować?

Doświadczenie

Na początek sprawdź, od kiedy Twój przewoźnik funkcjonuje na rynku. Doświadczenie przewoźnika autokarowego to jedna z najważniejszych rzeczy, która może wpłynąć na podróż. Doświadczenie może okazać się także pomocne w dobrym zaplanowaniu podróży. Przewoźnik może doradzić nam, gdzie najlepiej robić przerwy podczas drogi.

przewozy

Dobrze jeśli kierowca, który będzie z nami jechał (szczególnie w dalszą podróż), ma za sobą kilka lat przepracowanych w firmie. Mamy wtedy pewność, że zna pojazd, na jakim pracuje, czy też procedury w razie nieprzewidzianych sytuacji.

Bezpieczeństwo

Bycie operatorem podróży to ogromna odpowiedzialność, dlatego pamiętaj – jeśli chodzi o bezpieczeństwo, nie bój się zadawać pytań! Upewnij się, że dany przewoźnik ma aktualną licencję i ubezpieczenie. Czy kierowca ma kwalifikację zawodową i aktualne prawo jazdy na daną kategorię. Czy w autobusie znajdują się pasy bezpieczeństwa. Na koniec upewnij się, jakie są procedury w przypadku niespodziewanych problemów.

Zawsze sprawdzaj pojazd, który wynajmujesz

Przed podjęciem decyzji sprawdź flotę danej firmy przewozowej. Upewnij się, czy wybrany przez Ciebie pojazd będzie miał udogodnienia, które zapewnią podróżującym komfortową jazdę. Zwróć szczególną uwagę na takie aspekty jak rozkładane fotele, przyciemniane szyby, półki na bagaże i wielkość luków bagażowych. Dodatkowym atutem będzie system audio i wideo oraz gniazdko do ładowania lub wejście USB przy fotelach. Podczas długich podróży niezbędna może okazać się toaleta.

Upewnij się, że w autokarze jest sprawne ogrzewanie. Wydawać by się mogło, że to absolutna podstawa, a jednak bywa różnie. To samo z klimatyzacją: warto zadbać by była sprawna, bo może okazać się zbawienna podczas letnich podróży, gdy słońce świeci w okna.

podróże busem

Jak analizować ceny przewoźników?

Cena wynajmu autokaru jest jedną ze spraw, która odgrywa bardzo ważną rolę dla każdego organizatora wycieczek. Ceny poszczególnych przewoźników zależą od wielu aspektów. Wpływają na nie jakość floty, stawki paliwa, koszty ubezpieczenia, a nawet stabilność zatrudnienia pracowników. Warto znaleźć partnera przewozowego, który zaproponuje atrakcyjną cenę – czyli nie będzie “sztucznie” zawyżał kosztów ubezpieczenia, części zamiennych czy samego paliwa.

Szukaj rekomendacji i opinii

Jeśli wybrałeś już potencjalnego kandydata do wynajmu autokaru na organizowaną przez Ciebie wycieczkę, upewnij się czy dana firma przewozowa posiada na swojej stronie opinie od poprzednich klientów. Nic nie jest tak wiarygodne, jak opinie innych touroperatorów, którzy na “własnej skórze” doświadczyli danej usługi. Jeśli nie znajdziesz referencji na stronie internetowej, możesz też poszukać informacji na forach lub sprawdzić czy firma ma swój profil na Facebooku.

Zatem jeżeli szukasz sprawdzonego partnera, na którym będziesz mógł polegać podczas organizacji więcej niż jednej wycieczki, koniecznie sprawdź tutaj.

[Głosów:4    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here