Wakacje to taki czas, w trakcie którego chcemy poczuć się po prostu beztrosko. Często zatem gdzieś wyjeżdżamy, zabierając w podróż także nasze dzieci. Oczywiście w takiej sytuacji również im pozwalamy na więcej. To nie oznacza jednak, iż powinniśmy zaniedbywać ich bezpieczeństwo. W obcym państwie czy też nawet w innym mieście, dziecko czasami może czuć się zagubione, albo po prostu może się zgubić. Warto zatem chronić je przed takimi sytuacjami bądź też zabezpieczyć na wypadek, gdyby niestety się one zdarzyły.

Jak zatem możemy poprawić bezpieczeństwo naszego dziecka na wakacjach?

Opaska

Pierwszym pomysłem są chociażby proste opaski wodoodporne na rękę. Na nich natomiast powinno zostać napisane imię oraz nazwisko dziecka, plus numer telefonu do rodziców. W razie gdyby dziecko niestety odeszło gdzieś samo, to osoba która je znajdzie, szybko mogłaby nas o tym powiadomić.

Dobrym pomysłem na wakacjach jest również opaska na głowę bądź też rękę dziecka, którą można połączyć chociażby z telefonem. Służy ona weryfikowaniu kontaktu dziecka z wodą. Czy nie przebywa ono w niej zbyt długo, czy do niej nie wpadło itp. Na wakacjach taka opcja jeszcze szczególnie ważna.

Telefon

Jeśli chcemy by dziecko na wakacjach było bezpieczne, warto by miało ono swój własny telefon. Często rodzice nie chcą kupować dziecku telefonu, by nie korzystało ono z niego ciągle przeglądając internet. Jednak dzięki niemu, dziecko może skontaktować się z rodzicami chociażby wtedy, gdy się zgubi.

Gwizdek

Dobrą opcją jest także wyposażenie dziecka w gwizdek. Może mieć go ono przykładowo na szyi. Gdyby dziecko zaczęło gwizdać, wówczas rodzice szybko by mogli zareagować, ponieważ taki dźwięk jest charakterystyczny.

Lokalizator

Bardzo dobrym pomysłem jest także kupienie dziecku zegarka z lokalizatorem GPS Smartsafe. Dzięki połączeniu go z aplikacją na telefonie, rodzic tak naprawdę zawsze wie gdzie znajduje się jego dziecko. Taki zegarek posiada również funkcję dzwonienia, odbierania połączeń i guzik alarmowy SOS, który informuje rodziców o tym, iż dziecko czuje się zagrożone. Więcej informacji na temat tego typu urządzeń można znaleźć tutaj: https://smartsafe.pl/artykuly/zegarek-z-lokalizatorem-gps-dla-dziecka—jaki-wybrac

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here