Turcja, a w zasadzie Republika Turcji – kraj otoczony przez cztery morza, cudowna architektura, woda, plaża, dobre jedzenie. Sprawdź, czego nie można pominąć wybierając się na wycieczkę do Turcji!

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/wakacje-w-turcji/

Pamukkale

To zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miejsc Turcji. Zostało ono wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Pamukkale to w rzeczywistości wapienne białe trawertynowe formacje. Turyści mówią, że z daleka te trawertyny prezentują się niczym jasne blizny na górskim zboczu. Z kolei, gdy człowiek przybliża się do nich, to zaczynają przyjmować bardziej zdecydowane kształty. Mówi się na nie ,,bawełniana twierdza’’.

Patara

Ta piaszczysta plaża jest jedną z najczęściej odwiedzanych plaż tureckich. Zazwyczaj jest tutaj nieco spokojniej niż w innych miejscowościach w Turcji. Na tej plaży znajdują się starożytne zabytki i właśnie to czyni ją wyjątkową poza tym, że jest na niej niesamowicie piaszczysty piasek.

Stambuł

To stolica Turcji i jednocześnie jedno z największych miast świata. W tym mieście można doświadczyć mieszanki kulturowej Zachodu i kultur orientalnych. W Stambule jest mnóstwo pałaców, zabytków, meczetów. Jednym z miejsc w Stambule, który warto zwiedzić jest półwysep, na którym w przeszłości znajdował się Konstantynopol, a jeszcze wcześniej Bizancjum. W Stambule znajdują się znane wielu osobom budowle, jak Hagia Sophia, Pałac Topkapi, Błękitny Meczet. Ważne jest to, że dzielnice Stambułu, które są zdecydowanie zabytkowe, znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Kapadocja

To miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc w Turcji. Kapadocja to twory natury i ludzkich rąk, które powstały poprzez skamienienie tufu wulkanicznego, czyli popiołu, jaki wyrzuciły okoliczne wulkany około 3 mln lat temu. Najcudowniejsze formy znajdują się koło wioski Göreme.

Góry Kaçkar

Wybierając się na wycieczkę wysokogórską w Turcji, nie można pominąć tych gór. Cechują się alpejskim krajobrazem, polodowcowymi jeziorami, niesamowicie bujną roślinnością – jest to jeden z najbardziej wilgotnych rejonów Turcji.

Przeczytaj też: http://www.travellersinn.pl/najwieksze-i-najlepsze-atrakcje-w-dubaju/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here