Jeśli prowadzisz firmę, na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważne jest zgranie pracowników i ich dobre partnerstwo. Najlepszym sposobem na wspomaganie takiej gry zespołowej i spowodowanie, że pracownicy lubią się nawzajem i potrafią ze sobą współpracować, są spotkania integracyjne organizowane poza miejscem pracy. Zazwyczaj są to jednak tylko spotkania przy jedzeniu i alkoholu, ale tak naprawdę warto pomyśleć o czymś bardziej wyjątkowym, co naprawdę zbliży grupę osób i będzie zapamiętane bardzo dobrze.

Co najlepiej wybrać na imprezę integracyjną?

Jednym z kryteriów doboru jest czas, jaki mamy do zagospodarowania i jego konsekwencje. Impreza integracyjna może zająć jeden wieczór, gdzie pracownicy wrócą przed północą do domów, nie licząc tych kontynuujących spotkanie na własną rękę. Można też zorganizować spotkanie na dwa dni, razem z nocowaniem. Ta druga opcja, mimo, że teoretycznie lepsza pod względem zażyłości uczestników, nie jest najlepsza pod względem reakcji drugich połówek, dlatego generuje pewną niechęć u pracowników w stałych związkach. Z tego powodu częściej organizowane są jednodniowe imprezy, które pasują wszystkim. Imprezy integracyjne w Wielkopolsce dają niezwykłe pole popisu, ponieważ jest ich bardzo dużo do wyboru. Jeżdżenie quadami, spadochrony, samochody wyścigowe, spa, narty, pływanie żaglówką, paintball, pokój zagadek, wspinaczka, a nawet nauka gotowania. Do wyboru jest naprawdę dużo bardzo ciekawych ofert. Po takim aktywnym dniu dodatkowo można zaprosić pracowników na pyszną kolację, gdzie będą mogli porozmawiać o swoich przeżyciach i zacieśniać więzy. Jako szef najlepiej znasz swoich pracowników i specyfikę firmy, dzięki czemu w miarę łatwo możesz wybrać odpowiadającą dla nich ofertę rozrywki. Przy problemie z wyborem, warto zrobić ankietę. Zawsze masz wtedy duży odsetek zadowolonych z imprezy integracyjnej.

Impreza integracyjna to świetny pomysł na zwiększenie efektywności pracy grupy. Dzięki niej pracownicy się lepiej poznają i po prostu bardziej się lubią. Drużyna czerwonych na paintballu przynajmniej w części zostanie drużyną w pracy. Dwa czy trzy takie spotkania w roku spowodują, że więzy coraz bardziej się zacieśnią i impreza integracyjna szybko się zwróci. Poza tym, pewien luz w pracy jest konieczny, a takie pokazanie pracownikom, że nie liczą się tylko deadliny, ale przede wszystkim zadowolenie z pracy, jest bardzo ważne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here