Wielkanoc jest bardzo ważnym świętem w świecie chrześcijańskim. Religia katolicka uznaje je nawet za najważniejsze święto jeśli chodzi o jego wymowę. Nie wszyscy jednak mają ochotę spędzić świąteczny czas w domu uwijając się przy przygotowaniach do wielkanocnej biesiady. Wiele osób chce wyjechać i odpocząć w innym kraju. Dzięki tym podpowiedziom dowiesz się, jak szukać tanich lotów i gdzie warto pojechać na Wielkanoc.

Jak szukać tanich lotów?

W okresie przedświątecznym linie lotnicze przygotowują coraz więcej atrakcyjnych ofert lotów. Jednak nie tylko o oferty tu chodzi, ale i o nowe połączenia. Przykładowo wiele nowych lotów zapowiada się z lotniska w Krakowie, gdzie od lat najbardziej obleganym portem są Balice. Jeśli masz zamiar na święta wybrać się w podróż, tanie loty na Wielkanoc porównasz dzięki www.esky.pl. Znajdziesz tam nie tylko najbardziej atrakcyjne propozycje przewoźników, ale także zobaczysz jakie są aktualne promocje lotów. Wiele osób na pewno zadaje sobie pytanie: jak znaleźć tanie loty? Przede wszystkim warto wiedzieć, że tanie loty to także tanie bilety, które można na Wielkanoc wyszukać w naprawdę atrakcyjnych cenach.

Tanie loty – jakie linie wybrać?

Tanie loty Ryanair to gratka dla podróżujących. Ten irlandzki przewoźnik podjął decyzję o zwiększeniu połączeń między Polską a basenem Morza Śródziemnego. Szczególnie dotyczy to liczby lotów do Grecji. Również węgierski przewoźnik Wizzair zwiększył liczbę połączeń z Polski. Są to kierunki przejęte po Eurolocie, który zakończył swoją działalność. Wizzair ma także dla klientów wiele ciekawych ofert lotów między innymi do Helsinek, Mediolanu, Amsterdamu. Jeśli chodzi o innych przewoźników działających w Polsce, to mimo iż u nich liczba lotów się nie zwiększy, klienci mogą liczyć na korzystne oferty cenowe.

Wielkanoc w Ziemi Świętej marzeniem wielu chrześcijan

Osoby wierzące na pewno w czasie Wielkiej Nocy marzą o podróży do Jerozolimy. Tym bardziej, że tam, w czasie rezurekcyjnej mszy, można w całej pełni doświadczyć tajemnicy Zmartwychwstania. Ziemia Święta pozwoli wielu osobom na podziwianie takich miejsc jak Ogród Getsemani i Wieczernik. Przejście Drogą Krzyżową będzie dla wielu chrześcijan niesamowitym przeżyciem. Mimo, że loty do Jerozolimy do tanich nie należą, przed Świętami Wielkanocnymi można liczyć na atrakcyjne oferty i promocyjne ceny.

Gdzie jeszcze warto pojechać na Święta Wielkanocne?

Bardzo popularnym kierunkiem wielkanocnych wypraw są Włochy, a konkretnie Rzym. To właśnie tam wielu chrześcijan ma zamiar obchodzić Wielki Tydzień, korzystać z wielu obchodów i usłyszeć przemowę papieża. Wierzącym na pewno spodoba się perspektywa odbycia procesji w Niedzielę Palmową oraz uczestnictwo we mszy świętej z błogosławieństwem Urbi et Orbi.

Hiszpania to także dobry kierunek by spędzić tam Wielkanoc. Uroczystości wielkanocne odbywają się w Sewilli, gdzie ulicami maszerują pochody bractw pokutników, którzy śpiewają żarliwe hymny.

Kolejnym krajem, który bardzo duchowo przeżywa Wielkanoc jest Brazylia. Dlatego to właśnie tam najczęściej udają się chrześcijanie na te święta. Wielki Tydzień w Brazylii jest obchodzony w szczególny sposób. Liczne procesje palmowe odbywające się w tym kraju to dla wielu osób wierzących sedno podróży w te rejony. Jednak podziwiać urok Brazylii można też ze względu na jej egzotykę, która po mroźnej zimie wiele wynagradza. A i sami Brazylijczycy to przyjazny i żywiołowy naród okazujący swoją radość ze Zmartwychwstania.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here