Ferie czas zacząć!
Zbliżają się ferie, pogoda zapowiada się doskonale, prognozują bowiem śniegi i delikatne mrozy. Jeśli jeszcze nie zaplanowaliśmy miejsca na zimowy wypoczynek, nie ma na co czekać. Większość z popularnych miast, w których ludzie zwykli spędzać zimowy urlop jest już zarezerwowana. Trudno o miejsce w Zakopanym, Szczyrku oraz w Wiśle. Te miejscowości są popularne ze względu na atrakcje zimowe, z których możemy skorzystać.

Bliskość stoków narciarskich oraz wyciągów sprawia, że co roku Zakopane jest odwiedzane przez miliony turystów. Hotele i pensjonaty są przepełnione, goście szukają zakwaterowania w domach prywatnych. Co roku turyści zostawiają w górach bardzo duże kwoty, powoduje to jeszcze większy rozwój infrastruktury turystycznej, powstają nowe restauracje, karczmy i kawiarnie. Coraz większą uwagę przykłada się do wyglądu miast oraz ich czystości.

Co robimy na feriach?

Zima oferuje nam wiele atrakcji, wszystko zależy od tego na co mamy ochotę. Dużym zainteresowaniem cieszy się narciarstwo, jazda na desce (snowboard), saneczkarstwo oraz łyżwiarstwo. Coraz częściej wybieramy się z dziećmi na urlop zorganizowany, albo wysyłamy dzieci na ferie, na których nauczą się jeździć na nartach. Jeśli mieszkamy w centrum Polski i nie mamy możliwości wyjechać w góry, to możemy skoczyć na łyżwy. Właściwie w każdym dużym mieście są lodowiska, zwykle nie musimy posiadać swoich łyżew, dostaniemy je w wypożyczalniach. Jazda na saneczkach to świetna sprawa nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Wystarczy nieduża i dobrze ośnieżona pobliska górka.

Gdzie na ferie?

Miejscowości górskie wciąż są na szczycie listy popularnych miejsc wypoczynkowych, ale w ostatnim czasie okazuje się, że Polacy uwielbiają zwiedzać! Odwiedzamy ogrody zoologiczne oraz oceanaria, jeździmy do wesołych miasteczek i parków miniatur. Zimą jednak nie wszystkie atrakcje są dla nas dostępne. Możemy za to wybrać się do muzeum albo na wystawę. Dobrym pomysłem jest zwiedzanie kopalni.

W Polsce mamy wiele ciekawych kopalni, najsłynniejsza znajduje się w Wieliczce. Dla osób, które dodatkowo chcą zwiedzić Kraków, ale niekoniecznie chcą w nim nocować, dobrym pomysłem jest hotel Wieliczka. To piękne miasto ma wiele ciekawych atrakcji, możemy zwiedzić rynek oraz skosztować lokalnej kuchni. Wybierając hotel w Wieliczce sprawdźmy dokładnie jego lokalizacje i zaplanujmy, jakie atrakcje są w pobliżu.

Inne, modne pomysły

A co zrobić, jeśli nie uprawiamy żadnych sportów zimowych, a śnieg i mróz wzbudzają naszą frustrację? Możemy wybrać się na urlop do miejsc cieplejszych. W tym okresie znajdziemy mnóstwo interesujących ofert biur podróży. Słońce znajdziemy na pewno na Wyspach Kanaryjskich oraz w Egipcie. Koszt wakacji spędzanych zimą jest na pewno mniejszy, nie spotkamy też tłumu turystów, na pewno odpoczniemy.
Warto też rozważyć pobyt w SPA. Do takiego miejsca możemy wybrać się z całą rodziną, ale możemy też pojechać samotnie lub w dwójkę. Klimat tych miejsc sprzyja relaksowi i regeneracji po ciężkiej pracy.
Warto także skorzystać z restauracji w Wieliczce http://www.soray.pl/restauracja-wieliczka-krakow

Możemy popływać w basenach, poddać się zabiegom na twarz oraz całe ciało. Lecznicze masaże pomogą nam się odprężyć. Jedzenie w takim miejscach jest zazwyczaj wyszukane i zdrowe. Najpiękniejsze jest to, że w obiekcie jest zwykle tyle rozrywek, że nie musimy z niego wychodzić. Wybrać możemy też wczasy zorganizowane, czyli takie, gdzie zaplanowaną mamy właściwie każdą minutę pobytu. Panie często wybierają się na wczasy odchudzające, organizowane przez kluby fitness albo na tygodniowe ferie z jogą. Korzystając z dobrodziejstw zajęć i zabiegów wrócimy do domu wypoczęci i pełni energii.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here