Kawa to napój, który świetnie smakuje bez względu na porę roku, czy miejsce spożywania. Aby jednak piło się ją z czystą przyjemnością, musi być odpowiednio przygotowana. Zazwyczaj, gdy chcemy się napisać dobrej kawy wybieramy się do kawiarni. Którą zatem wybrać, podczas pobytu w Krakowie?

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/gdzie-na-kawe-w-krakowie/

Ranny Ptaszek

Kawiarnia Ranny Ptaszek znajduje się na krakowskim Kazimierzu, a dokładnie na ulicy Augustiańskiej. Jest to biznes rodzinny, kawiarnię prowadzi mama, wraz z córką. Oprócz kawy możemy tutaj również spróbować przepysznych śniadań, w których zakochamy się od pierwszego wejrzenia. To miejsce jest tak wyjątkowe i stylowe, że jest na językach większości krakowskich wielbicieli dobrego designu.

Nowa Prowincja

Nowa Prowincja to lokal studencki, utrzymany w undergroundowym klimacie. Czeka nas tutaj półmrok, szkolne ławki, zniszczone ściany oraz drewniane krzesła i stoły, które wyróżniają się swoją starością. Mimo, że opis może nie zachęca, warto odwiedzić to miejsce, ponieważ znajduje się tutaj przepyszna kawa, za którą zapłacimy niewiele. Warto również spróbować domowych ciast, które zostały świeżo upieczone.

Cafe Bunkier

Cafe Bunkier znajduje się w okolicy Rynku Głównego, dokładnie na Placu Szczepańskim. Jest to modne miejsce, chętnie odwiedzane przez krakowiaków oraz turystów. Obok kawiarnii znajduje się Galeria Sztuki Współczesnej, co jeszcze bardziej zwiększa ruch. Zazwyczaj jest tutaj tłoczno, z reguły należy poczekać na swoje zamówienie, ale warto. Kawa jest aromatyczna i przepyszna.

Bonjour Cava

Bonjour Cava można nazwać krakowską sieciówką, w mieście znajduje się kilka puntów tej kawiarni. Na początku przyciągała lokalsów i turystów swoim dość nietypowym stylem, miała hipsterski klimat Dolnych Młynów. Urządzona była w industrialnym stylu, z czasem jednak się zmieniła i obecnie przypomina francuski charakter kawiarni. W lokalu dostępna jest kawa parzona, w różnych wariantach. Ceny nie są wygórowane. Oprócz napojów możemy również skosztować przepysznych ciast. Jest to miejsce idealne dla artystów oraz hipsterów.

Zobacz też: http://www.travellersinn.pl/jakie-atrakcje-czekaja-na-nas-w-zakopanem/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here