Wakacje to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w roku. Planowanie ich to nie łatwa praca, zwłaszcza jeśli nasz budżet nie jest zbyt duży. Jak zaplanować niezapomniane podróże za grosze i czy takie wakacje mogą być niezapomniane?

Jest wiele sposobów , jak przy niewielkich zasobach finansowych zwiedzić ciekawe zakątki

Jeden z nich to planowanie i szukanie okazji gdy inni jeszcze o tym nie myślą. Ciekawe oferty first minute, gdzie ceny są niższe niż w sezonie, a firmy prześcigają się w ofertach. Nie jest to oczywiście rozwiązanie najtańsze, ale można zaoszczędzić sporo pieniędzy, które przydadzą się na zakupy na miejscu. Jaki kierunek jest tani i ciekawy do zwiedzania?

Niewątpliwie od wielu lat jest nim Chorwacja

Tanie wakacje w Chorwacji są osiągalne dla każdego,wystarczy tylko trochę sprytu i czasu na planowanie, ana dodatek wszystko można zaplanować i zarezerwować samemu. Chorwacja to bardzo przyjazny turystom kraj,oferujący wiele ciekawych miejsc i zakątków.

Nie trzeba od razu rezerwować noclegów, bo miejscowa oferta może okazać się dużo korzystniejsza, a dodatkowo będziemy mogli obejrzeć kwaterę. W każdym mieście oprócz klasycznych hoteli można przenocować w hostelu lub poszukać ciekawej kwatery u osoby prywatnej. Wersja dla najoszczędniejszych to namiot i camping i podróże z plecakiem, natomiast warto zatrzymać się u miejscowych i od lokalnych mieszkańców zaczerpnąć informacji, których nie znajdziemy w popularnych przewodnikach.

Rozwiązanie to jest o wiele tańsze niż hotel, a jeśli mamy szczęście i trafimy na miłego właściciela możemy liczyć na cenne wskazówki gdzie i co jadają lokalni mieszkańcy. Wiedza ta wbrew pozorom może być bezcenna, a polecone miejscówki często nie są znane typowym turystom i często znane tylko miejscowym. Wiadome jest, że miejscowości turystyczne zarabiają w sezonie, aby w pozostałych miesiącach, gdy turyści opuszczą już miasteczka, żyć swoim rytmem.

dubrownik

Znalezienie ciekawej knajpki z dobrym jedzenie to nie lada sztuka. Stołowanie się w lokalnych knajpkach ma też ta zaletę, że próbując lokalnych specjałów, płacimy dużo mniej niż w restauracjach, przy okazji poznając lokalna kulturę i zwyczaje.

A co z transportem i komunikacją? Wynajęcie auta i objeżdżanie okolicy jest dość drogim rozwiązaniem. Koszty wynajmu zależą od kraju, który wybierzemy, natomiast brak auta nie przeszkadza w zwiedzaniu. W większości europejskich miast można śmiało korzystać z komunikacji miejskiej. Autobusy i pociągi dowiozą nas w praktycznie każdy zakątek, a biletu są stosunkowo tanie. Podczas jednej podróży można zaplanować trasę tak, że zwiedzimy kilka miast lub nawet państw jeśli właściwie wszystko rozplanujemy.

Przy podróżach niskobudżetowo właściwe pakowanie bagażu oraz zestaw zabieranych ubrań ma ogromne znaczenie, nie tylko z punktu widzenia finansów, ale również przemieszczania się. Dorze spakowany plecak to podstawa. W sieci jest wiele porad co jest niezbędne a z czego można śmiało zrezygnować. Można też naleźć informacje jak właściwie składać i pakować ubrania i kosmetyki Wiedza ta jest przydatna, zwłaszcza gdy nie chcemy dokupować dużego bagażu.

Jeśli jedziemy na wakacje, w ciekawe miejsce warto również zobaczyć lokalne atrakcje

W większości miejscowości turystycznych obowiązują bilety wstępu, ale nie za wszystko trzeba płacić. Zwiedzanie ciekawej plaży czy kościółka nie zawsze jest płatne, na oglądanie widoków lub zachodów słońca możemy odbywać codziennie. W internecie wyszukać można sporo porad i opisów ciekawych w danym regionie miejsc, warto po nie sięgnąć i wypisać miejsca, które chcemy zobaczyć i przygotować niezbędny sprzęt.

plaża w chorwacji

Wybierając się np. w miejsce gdzie zobaczyć można urokliwe rafy lub ryby warto spakować do walizki maskę i rurkę i spędzać czas pływając w morzu. Formę wakacyjnego relaksu każdy dopasowuje do siebie, jeśli interesuje nas wycieczka zorganizowana, najlepiej zapytać się lokalnych mieszkańców i zaoszczędzić nawet połowę oferowanej przez biura wycieczek kwotę.

Również wynajęcie łódki jest tańsze bezpośrednio od lokalnego rybaka, a jeśli właściciel naszej kwatery również łowi ryby, z pewnością da się namówić na wycieczkę po okolicznych wysepkach, bo zadowoleni turyści z chęcią do niego wrócą lub poleca swoim znajomym.

Tak więc planując kolejny urlop warto rozważyć Chorwację, bo kraj ten jest nie tylko urokliwy, ale też pełen lokalnych specjałów i gościnności. Dodatkowo wakacje w Chorwacji można śmiało zaplanować w czerwcu lub we wrześniu,gdyż pogoda w tych miesiącach jest wprost wyśmienita na odpoczynek i urlop w słońcu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here