Choć Malta jest niewielkim krajem, na nudę nikt tu nie będzie mógł narzekać. Malownicze zakątki, tętniące życiem kurorty oraz letniska, na terenie których można wypoczywać w ciszy i spokoju – oto oferta, jaka czeka na turystów w tej części świata. Co koniecznie trzeba zobaczyć?

Turyści, którzy postanowili spędzić wakacje na Malcie, mają przed sobą wiele wspaniałych możliwości. Z pewnością zwiedzanie Malty warto zacząć od wizyty na terenie jej stolicy. Miasto Valetta to ciekawe zabytki, obok których nie można przejść obojętnie. Zachwyca Pałac Wielkiego Mistrza, kuszący Zbrojownią oraz tak pięknymi wnętrzami, jak sala Ambasadora oraz Sala Wielkiej Rady. Podziw wzbudza tu również katedra św. Jana Chrzciciela – wyjątkowy zabytek sakralny, znany z pięknych malowideł sufitowych.

Miłośników fortyfikacji może z kolei oczarować Fort Saint Elmo, którego budowę rozpoczęto w połowie XVI wieku. Stolica Malty zachwyca też pięknymi zajazdami, takimi jak Zajazd Aragoński czy Zajazd Kastylijski. W mieście tym warto zwiedzić również muzeum archeologiczne oraz Narodowe Muzeum Wojny, w którym można zobaczyć wiele cennych pamiątek z czasów I i II wojny światowej. Nie brak tu również starszych zabytków, w tym również tych, które pochodzą z czasów starożytnych.

A co można zobaczyć poza terenem maltańskiej stolicy?

Miłośników historii z pewnością zafascynuje Hypogeum – miejsce kultu religijnego, które liczy sobie już 5 tysięcy lat. Zachwyca też Mdina – urocze miasteczko, kojarzone z takimi zabytkami, jak pałac Wielkiego Mistrza Vilheny oraz katedra p.w. św. Piotra i Pawła. W miasteczku tym można się również nacieszyć widokiem dawnych murów obronnych oraz pięknymi pałacami miejskimi, będącymi najlepszymi pamiątkami z czasów świetności tego miasta.

morze malta

Warto odwiedzić też megalityczny kompleks świątynny w miejscowości o nazwie Tarxien oraz zajrzeć do miasta Rabat. Tu czekają takie niespodzianki, jak największe katakumby na Malcie, których zwiedzenie na długo pozostanie w pamięci każdego turysty. Rabat może się również pochwalić wspaniałym Domem Rzymskim, wykorzystywanym obecnie jako muzeum.

Można tu podziwiać ciekawe mozaiki rzymskie oraz bogatą kolekcję masek. Inną miejscowością, którą w czasie wypoczynku na Malcie koniecznie trzeba odwiedzić, jest Mosta. Tu na gości czeka tak ciekawa perełka dawnej architektury, jak kościół Wniebowzięcia Matki Bożej. Ten cenny zabytek z XIX wieku zachwyca potężną kopułą – jedną z największych na terenie Europy.

A co z tymi turystami, którzy na terenie Malty chcą przede wszystkim nacieszyć się wypoczynkiem? Letnisk, które przyciągają korzystnym klimatem oraz dobry zagospodarowaniem, jest tu sporo. Wiele uroku ma Marsaxlokk – portowe miasteczko, na terenie którego wciąż ważną rolę odgrywa rybołówstwo. Dobrym miejscem na wypoczynek na Malcie jest też Marsalforn – wspaniała wioska rybacka, leżąca na wyspie Gozo. Piękne plaże, kolorowe kutry rybackie oraz hotele, wznoszone z myślą o coraz chętniej zaglądających tutaj turystach – oto najbardziej charakterystyczne cechy tutejszego krajobrazu.

Najpopularniejszym ośrodkiem turystycznym Malty pozostaje jednak Xlendi – urocza rybacka wioska, która każdemu z nas może sporo zaoferować. Piękne plaże to wiele możliwości wypoczynku i relaksu nad wodą. Co ciekawe, miejsce to może się pochwalić doskonałym zagospodarowaniem oraz dość kameralną atmosferą. Dzięki temu każdy z nas będzie mógł tu doskonale wypocząć, a jednocześnie -spędzić czas na dobrej zabawie. Wspaniałymi warunkami do plażowania może się pochwalić Anchor Bay – malownicza zatoka, która przyciąga czystą wodą oraz stromymi, skalistymi brzegami.

port malta

To magiczne miejsce, które na każdym turyście może zrobić ogromne wrażenie. Wspaniałe warunki czekają też w zatoce Mellieha, znanej z piaszczystej plaży – najdłuższej na terenie Malty. Gnejna Bay czy Ramla Bay na wyspie Gozo to kolejne miejsca, które cieszą się wielkim powodzeniem wśród miłośników morskich kąpieli oraz beztroskiego wypoczynku w promieniach słońca. Dla spragnionych wypoczynku nad morzem turystów nie lada gratką będzie też pobyt w tych miejscach, które urzekają pięknym krajobrazem oraz przyrodniczą wartością.

Jednym z najpiękniejszych zakątków w tej części świata są Klify Dingi – najwyższe klify w południowej części Europy. Błękitna Laguna oraz Błękitna Grota, którą najlepiej podziwiać podczas wycieczkowych rejsów – oto kolejne atrakcje, jakimi Malta może oczarować każdego miłośnika podróży. W tym kraju każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego, a przede wszystkim nacieszy się wypoczynkiem w pięknej scenerii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here