Każdy z nas chciałby zyskać jak najlepszą ofertę w możliwie najniższej cenie. Dotyczy to również wyjazdów wakacyjnych, tak krajowych, jak i zagranicznych. Szukając oferty „na ostatnią chwilę”, czyli Last Minutę, można uzyskać znaczne zniżki cen przelotu i pobytu. Jednak najbardziej korzystne rozwiązania zawierają propozycje typu First Minute.

Najczęściej pojawiają się one zaraz po zakończeniu letniego sezonu, już we wrześniu, i dotyczą kolejnego lata. Oferty takie są bardzo atrakcyjne dla obu stron. Klient może liczyć na różne bonusy i zniżki cen, a organizator wyjazdu ma gwarancję, że klient się nie wycofa.

Decydując się na ofertę typu wakacje First Minute wybieramy z bardzo szerokiej oferty kierunków, hoteli, jak i wariantów wypoczynku. To jest zasadnicza różnica w odniesieniu do propozycji Last Minute, gdzie są sprzedawane taniej wycieczki i miejsca hotelowe, które pozostały w puli biur podróży i opłaca im się je sprzedać z upustami, bo one z kolei z dużym wyprzedzeniem rezerwują loty i hotele na określoną ilość osób.

Wielu pracodawców w porozumieniu z pracownikami sporządza plany urlopowe na kolejny rok z dużym wyprzedzeniem, nawet rocznym. To szczególnie dla takich klientów jest przeznaczony projekt wyjazdowy First Minute. Jeżeli mamy ustalony termin urlopu na następny rok,możemy już jesienią wybierać z niezliczonej oferty kierunków. Tu nieoceniona będzie pomoc pracownika biura podróży, który doradzi nam najbardziej dla nas optymalny wariant.

Oczywiście, wszędzie otrzymamy pięknie i pieczołowicie przygotowany katalog, który nam pomoże w początkowej fazie wyboru wycieczki. Jednak przy wyjazdach tzw pobytowych bardzo ważne są warunki, jakie miałby spełniać wybrany dla nas hotel czy apartament. Inne będą potrzeby młodej pary, preferującej bliskość dobrych klubów i innych lokali zapewniających miłe spędzenie wieczorów, inne emerytów szukających spokoju, ale i jak największej ilości usług na miejscu typu fryzjer czy pralnia.

góry

Jeszcze inne aspekty będą ważne dla rodziny z dziećmi – czy oferta obejmuje place zabaw, animacje z opiekunami, zajęcia w miniklubach. Warto dowiedzieć się w przypadku pobytu nad morzem, czy pobliskie plaże są wyposażone w zjeżdżalnie dla dzieci i leżaki dla dorosłych.

Każde biuro podróży ma z reguły swoją stronę internetową. Możemy nie tylko zobaczyć zdjęcia plaży i hoteli, ale sprawdzić, czy w pobliżu znajdziemy wypożyczalnię samochodów, dobrą restaurację z lokalnymi potrawami czy ciekawe miejsce do zobaczenia. Dużo dodatkowych informacji dostarczą nam opinie innych turystów, jednak do rewelacji zawartych w niektórych z nich należy podejść z lekkim dystansem.

Decydując się na wyjazd z oferty Fist Minute nie musimy działać pochopnie

Możemy wszystko dokładnie przemyśleć biorąc pod uwagę potrzeby wszystkich członków rodziny i przedyskutować z doradcą z biura podróży, który pomoże nam wybrać najbardziej dla nas korzystne rozwiązanie. Jednak pamiętajmy, że choć propozycje Last Minute zapewniają o bardzo wysokich, sięgających nawet 45 % zniżkach, to taki pułap korzyści jest dostępny tylko do pewnego momentu i zniżki maleją w miarę upływu czasu.

Oprócz wysokiego rabatu otrzymamy też często gwarancję niezmienności ceny (na przykład wynikającej z podrożenia lotu samolotem) oraz dodatkowe ubezpieczenie. Bardzo często stosowaną zachętą w ofertach First Minute jest też niższa opłata za kolejną osobę czy gratisowe wyżywienie dla dziecka.

wakacje first minute

Nie musimy też martwić się, że na przykład wiosną okaże się, że jednak z pewnych powodów urlop będziemy musieli przesunąć o kilka dni i wyjazd nam przepadnie. Z reguły oferta zawiera możliwość zmiany rezerwacji bez ponoszenia dodatkowych kosztów do 45 dni przed wyjazdem, jednak musimy się tu liczyć ze zmianą hotelu i innych warunków.

Zawierając umowę o wakacyjny wyjazd w ofercie First Minute rzadko musimy od razu płacić całą wyliczoną kwotę. Z reguły na początku to jedynie 30 do 50 procent wartości ceny, resztę dopłaca się w późniejszym terminie. Z uwagą, jak przy zawieraniu każdej umowy, przeczytajmy cały tekst zwracając uwagę na wszelkie jego części. W przypadku planowania podróży z tak dużym wyprzedzeniem do krajów uważanych za mniej bezpieczne, jak Egipt czy Turcja, sprawdźmy, jakie warianty realizacji umowy w przypadku wojny przewidział organizator podróży.

Oczywiście pewnym problemem jest długi czas oczekiwania na wymarzoną podróż, Możemy go jednak wykorzystać na poznanie interesującego nas kraju czytając książki i oglądając filmy podróżnicze. Pełniej zrozumiemy kulturę i ludzi tam mieszkających na stałe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here