Bali w wielu przewodnikach i poradnikach wakacyjnych opisywana jest jako bajeczna wyspa, która urzeka od pierwszych chwil. Wakacje na Bali to marzenie wielu rodaków, gdyż kojarzy się nie tylko z luksusem, ale też niezapomnianymi wrażeniami.

Co warto wpisać na listę obowiązkowych punktów do zwiedzania?

Na pewno punktem numer jeden powinny być wszechobecne świątynie. Nie bez powodu wyspę określa się mianem tysiąca świątyń i niezliczonej ilości kapliczek, ale które odwiedzić musisz zdecydować sam. Kolejnym zaskakującym i wyjątkowym zarazem miejscem są tarasy ryżowe. Najsłynniejsze kaskadowe pola ryżowe są w pobliżu wioski Tegallalang.

To właśnie je można zobaczyć na większości wizytówek i kartek. Kolejnym miejscem , które zapiera dech w piersiach jest miasteczko Ubud. Warto zatrzymać się w nim na dłużej, bo określane jest mianem najpiękniejszego miasta w Indonezji. Tu można zasmakować tradycyjnej kuchni balijskiej a miłośnicy jogi znajdą miejsce relaksu i najlepszych w regionie masażystów.

Miłośnicy wypoczynku w popularnych kurortach powinni udać się do miejscowości Kuta. Jest tam zlokalizowany główny kurort Bali, często odradzane z uwagi na obecną komercję. Kuba jest za to bardzo popularna wśród osób zaczynających przygodę z windsurfingiem. Szerokie plaże przyciągają również wieczorami, gdyż połączenie oceanu, dużych połaci lśniącego piasku podczas odpływu i zachodu słońca zostawia niezapomniane wrażenia. Zdjęcia z tego zjawiska niczym nie odbiegają tym obrabianym w Photoshopie.

Oczywiście zachód słońca można też zobaczyć ze szczytu wulkanu, ty jednak poleca się wczesne wstanie aby ze szczytu Gunung Abang zobaczyć wschód słońca, który jest fenomenalnym zjawiskiem. Wulkan jest popularnym miejscem trekkingowych wycieczek i na jego trasie spotkać można turystów z całego świata. Część z nich wybiera też wspinaczkę o zmroku, podczas której można podziwiać piękne widoku, obcować z dziką jeszcze przyrodą i spotkać wszędobylskie małpki, które nie są tak straszne jak je przedstawiają w filmach.

plaża na bali

Wbrew pozorom 2-godzinna trasa nie jest męcząca i pokonać ją może nawet miłośnik leżakowego spędzania wakacji. Obuwie trekkingowe nie jest konieczne, więc nie warto szukać wymówek. Bardzo popularnym miejscem na Bali jest Świątynia Świętego Źródła położona niedaleko Ubud. Świątynia znajduje się w jednym z ciekawszych kompleksów świątynnych Pura Tirta a w źródle można zażyć rytualnej kąpieli. Warto więc zabrać ze sobą kąpielówki i ręcznik.

Jeśli szukasz na Bali przeżycia mistycznego, to tutaj z pewnością go doświadczysz

Niewiele zostało na Bali miejsc niezadomowionych przez ludzi i nieopanowanych przez turystów. Jeśli szukasz jednego z nich koniecznie odwiedź wodospad Sekumpul. Jego wyjątkowość wynika z faktu, że dość ciężko się do niego dostać. Nie jest on znany nawet części taksówkarzom, a to dlatego, że został udostępniony turystom dopiero kilka lat temu. To urocze miejsce składa się z siedmiu wodospad, a by do niego dojść pokonać należy dwukilometrową trasę.

Wodospad otoczony piękną zielenią urzeka krystalicznie czystą wodą i rekompensuje trud pieszej wycieczki. To nie jedyne urokliwe miejsce na Bali. Każdy chyba marzył o własnej wysepce z pięknym białym piaskiem gdzie panuje wszechobecna cisza, spokój i brak samochodów.

bali

Na Bali ciężko jest znaleźć takie miejsce dlatego malutkie wysepki znajdujące się pomiędzy Bali a Lombok przyciągają turystów swoją sielskością i spokojem. Trzy małe wysepki idealnie nadają się na wypoczynek, ale jest to zadanie dla wytrwałych, bo nie jest łatwo się na nie dostać. Za najpiękniejszą wysepkę uważa się Gili Air, która obfituje bujną roślinnością, ale nie ma tu tak rozwiniętej infrastruktury, jak na pozostałych.

Niebywałą atrakcją Bali jest możliwość pływania z żółwiami, a raczej obok nich, które oferowane są wokół wysepek Gili. Najprościej zobaczyć je podczas nurkowania z rurką z łódki, ale dostrzec je można również bliżej Plaży Żółwi, która położona jest na północno-wschodnim końcu wysepki Gili Trawanghan. Oczywiście Bali oferuje też atrakcję, dzięki którym każdy może się poczuć jak dziecko. Atrakcją numer 1 na Bali jak podaje Tripadvisor jest Waterbom, czyli park widny zlokalizowany w centrum Kuty.

Oczywiście tak wysoka pozycja atrakcji została wybrana na podstawie wskazań klientów portalu, a podyktowana była zapewne mnogością i ilością atrakcji dla dzieci i dorosłych. Oprócz zjeżdżalni i basenów można oddać się w ręce masażystów, spróbować lokalnych dań oraz popróbować sił w surfingu. Wstęp do parku nie jest tani, ale warto się do niego wybrać, by jeszcze raz poczuć się jak dziecko.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here