Któż z nas nie marzy o pięknym, egzotycznym urlopie? Komu śnią się co dzień piękne wakacje w kurorcie? Niestety, taki wypoczynek, to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Oczywiście możemy zakupić taki tygodniowy pakiet z oferty biura podróży i znaleźć Last minute, jednak to duże ryzyko, bo mając już wcześniej zaplanowany urlop, możemy nie znaleźć nic fajnego, a wtedy wszystkie plany spędzenia cudownych dni, opalając się przy basenie i popijając egzotycznego drinka spełzną na niczym i zostaną nam tylko marzenia, a koniec końców wyjedziemy nad zimne polskie morze.

Warto więc zacząć oszczędzać kilka miesięcy szybciej – oczywiście na tyle, na ile możemy sobie pozwolić, ale im prędzej zaczniemy odkładać fundusze na wakacje, tym więcej ich zbierzemy. Prosta i szybka matematyka. Najpierw wybierzmy miejsce, do którego chcemy się wybrać. Jak byliśmy już w jakimś, wybierzmy inne – będzie o wiele ciekawiej. I co najważniejsze – szukajmy w cenach, na które możemy sobie pozwolić.

wakacje w kurorcie

Bo pamiętajmy, że sama opłata dla biura podróży, to nie jedyne pieniądze, które wydamy. Na miejscu na pewno będą kusić nas pamiątki na straganach, czy okolicznych budkach, jedzenie, albo wykup wycieczki fakultatywnej. Samo picie kawy na wynos w miejscu innym, nić zamieszkania smakuje o wiele lepiej i całkiem inaczej. My, to my, ale jeżeli wyruszamy w podróż z dziećmi, to ta kwota może być o wiele wyższa. A wakacje są raz w roku i po co mielibyśmy dziecku żałować loda, bądź jakiegoś egzotycznego deseru?

Tak więc – wybieramy miejsce, które jest w naszym zasięgu cenowym i w którym jeszcze nie byliśmy. Oczywiście musimy taki termin wyjazdu dopasować z naszym urlopem, tak więc najlepiej zaplanować go o wiele wcześniej i szukać takich terminów, które by się zlały z naszymi dniami wolnymi. Co dalej? Kiedy już mamy miejsce, warto zacząć szukać hotelu. Tu niestety biura podróży mają ograniczoną ilość, więc pewnie nie będziemy mogli być bardzo wybredni. Nim się na jakiś zdecydujemy, powinniśmy przeczytać o nim opinie.

Można też popytać znajomych, może oni byli na wczasach w fajnym miejscu godnym polecenia. Oprócz recenzji hotelowych, poleca się poczytanie o samej miejscowości, do której się wybieramy. Czasem można przeczytać o konkretnych miejscach, których turysta nie odwiedza, a które są bardzo piękne i warte obejrzenia i zwiedzenia. Często wypowiadają się osoby, które już odwiedziły państwo, do którego się wybieramy i oprócz informacji o miejscach, które trzeba zobaczyć, piszą, czego się wystrzegać i na co podczas takiej podróży uważać. Czego nie jeść i nie pić.

Mamy już pewien podgląd i możemy się bardziej do takich wakacji przygotować. Z pakowaniem nie powinno być problemu, ponieważ tam, gdzie jedziemy świeci piękne słońce i jest gorąco, ale gdyby dopadłaby nas chęć wieczornego, bądź nawet nocnego spaceru, warto spakować do walizki coś cieplejszego. Nie brać takich rzeczy dużo, wystarczy jedna, albo dwie. No i ważna rzecz – kremy do opalania z wysokim filtrem. Słońce w takich miejscach świeci zupełnie inaczej, więc nasza skóra nie jest przyzwyczajona do przyjmowania takich promieni słonecznych.

Najważniejsze, to wziąć ze sobą wysoki filtr

Wtedy nasza skóra będzie dobrze chroniona. Nie zapominajmy o nakryciach głowy, które są bardzo istotne. Może podczas dnia, kiedy szalejemy w morzu, czy opalamy się na gorącym piasku tego nie odczuwamy, wieczorem mogą nas dopaść bóle i zawroty głowy. Odnośnie morza, ważna uwaga dla pań, aby nie goliły nóg przed pójściem nad morze, ponieważ słona woda może spowodować zaczerwienienia i bardzo szczypać.

leżaczki i basen

Podczas upałów nie możemy zapomnieć o wodzie, ale pijmy tylko gazowaną. Ta niegazowana może pochodzić z różnych nieznanych dla nas źródeł, a nie chcemy przecież spędzić reszty naszych wakacji w toalecie. Jeżeli podczas naszego pobytu mamy jakiekolwiek zastrzeżenia, możemy to zgłosić w recepcji hotelu, w którym się zatrzymaliśmy, albo skontaktować się rezydentem biura podróży, który na ten czas stał się naszym opiekunem.

Najważniejsze, aby się dobrze bawić, nie kłócić się, nie dąsać na siebie, bo to niepotrzebny stres, nie siedźmy w hotelowym pokoju oglądając telewizję. Nawet, jeżeli pogoda nie dopisuje, hotel zawsze ma przygotowane atrakcje. Zapytajmy o nie, oraz o miejsca, gdzie jeszcze warto się wybrać. Jeśli spotkacie miłych rodaków, którzy wypoczywają w tym samym hotelu, można zaproponować wspólną całodniową wycieczkę, razem zawsze raźniej i weselej zwiedzać w taki sposób. Niech to będą nasze najpiękniejsze najbardziej udane wakacje w życiu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here