Coraz większa grupa Polaków emigruje do Niemiec. Cel jest prosty – chcą w końcu zacząć zarabiać normalne i porządne pieniądze, poprawiając jakość swojego bytu. Mimo iż osoby i organy sprawujące władzę nad Polską starają się regularnie podwyższać pensje osób pracujących i mieszkających na co dzień w ich kraju, równocześnie podwyższana jest cena samego życia, przez co dodatkowe premie czy wyższe pensje nie są nawet odczuwalne.

Niemcy kuszą natomiast atrakcyjnymi zarobkami i bezpiecznymi warunkami pracy

Wyjeżdżają do nich bardzo młodzi ludzie, którzy często podejmują się zwykłych prac, a i tak zarabiają na nich dużo więcej niż na specjalistycznych stanowiskach w Polsce. Niemcy otoczone są też przez całą masę atrakcyjnych krajów, do których spokojnie można się udać na wakacje z Niemiec. A jakie państwa najczęściej odwiedzane są przez rodowitych mieszkańców tego punktu na świecie? Dokąd Niemcy przeważnie wyruszają na swoje urlopy?

wakacje z niemiec

Na świecie panuje przekonanie, że to właśnie Niemcy są mistrzami w turystyce. Przynajmniej raz w roku każda niemiecka rodzina udaje się na dłuższe wakacje, aby się zrelaksować, odpocząć i naładować nową energią do życia i pracy. Dokąd zazwyczaj w takich momentach się udaje? Przeważnie niedaleko, bo spora grupa Niemców spędza wakacje… po prostu w swoim kraju! Niemcy są sporym państwem, dlatego osoby mieszkające w jego północnych strefach podczas wolnych dni chętnie udają się nieco dalej, poznając tym sposobem życie innych mieszkańców.

Już co czwarty Niemiec deklaruje swoją chęć do spędzenia wakacji we własnym kraju. Może zdecydować się na wycieczkę do Bawarii, aby przez kilka kolejnych dni maszerować po wspaniałych górach i napawać się fantastycznymi widokami. Może również wypocząć nad samym morzem Bałtyckim, opalając swoje ciało i zapewniając sobie solidny zastrzyk promieni słonecznych.

Młodzi ludzie przeważnie jednak wyruszają do samego Berlina. To w nim mogą zasmakować prawdziwego rozrywkowego życia, które zaczyna się dopiero po północy – to wtedy swoje działania rozpoczynają najpopularniejsze kluby, dyskoteki, puby i lokale.

Na wakacje z Niemiec można też udać się w kierunku Hiszpanii

Przebywając na jednej z jej plaż, zawsze usłyszy się w swoim otoczeniu niemiecki język. Hiszpańskie wyspy kuszą swoją atrakcyjnością i możliwościami wypoczynkowymi. Niemcy bardzo chętnie odwiedzają m.in. popularną Majorkę, mającą bezpośredni dostęp do wspaniałego Morza Śródziemnego. Przeprowadzone ostatnio ankiety wykazały, że już co dziesiąty Niemiec zamierza wyruszyć na swoje przyszłe wakacje właśnie do Hiszpanii.

hiszpania barcelona

Trudno się temu dziwić! To przepiękny kraj o wysoko rozwiniętej turystyce, w którym można się naprawdę porządnie zrelaksować i wyciszyć. Miłośnicy bardziej rozrywkowych form spędzania wolnego czasu także znajdą tu coś dla siebie. Będą mogli wybawić się za wszystkie czasy w tanecznych klubach i pubach.

Większość Niemców docenia również piękno i uroki Turcji. Niewątpliwym atutem wakacji spędzanych w tym kraju jest to, że można się na nie wybrać w bardzo krótkim czasie. Podróże są szybkie i bezproblemowe, zwłaszcza jeśli odbędzie się je samolotem. Ze względu na ostatnie problemy Turcji stała się ona również jednym z najtańszych kierunków typowo turystycznych.

Tygodniowe wakacje w jednym z najbardziej ekskluzywnych hoteli kosztują już od tysiąca złotych. Organizowane są przez większość biur podróży, dlatego nikt nie musi ich samodzielnie planować. Wakacje z Niemiec do Turcji kuszą nawet samych Polaków. Mieszkańcy naszego kraju, którzy aktualnie przebywają właśnie w Niemczech, chętnie wyruszają do Turcji, by w niej zapoznać się z obcą dla nich kulturą, kuchnią czy historią.

Nikogo nie powinien zdziwić też fakt, że spora grupa Niemców udaje się na wakacje po prostu do Polski. Nasz kraj jest przecież przepiękny, mimo iż sami zazwyczaj kompletnie go nie doceniamy. Nie potrafimy się nim zachwycić i nie chcemy spędzać wakacji na naszych nadbałtyckich plażach czy w okolicach tatrzańskich szlaków, dlatego robią to za nas zagraniczni turyści.

Dla Niemców takie wakacje w Polsce bywają bardzo tanie. Nawet jeśli zapłacą za nie kilka tysięcy złotych, będzie to równowartość połowy ich miesięcznej pensji. Do Polski mogą się też udać bardzo szybko. W ciągu kilku godzin przekraczają już granicę łączącą ich z naszym krajem i udają się od razu do nadmorskich miejscowości, które różnią się od ich własnych tylko tym, że są dla nich po prostu tańsze. Polacy mieszkający na co dzień w Niemczech równie chętnie korzystają z tej opcji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWakacje w Turcji
Następny artykułWakacje w kurorcie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here