Wakacje to okres, na który czeka bardzo dużo osób. Ich głównym celem jest wypoczynek po za domem i brak konieczności chodzenia do pracy. Z roku na rok wyjeżdża coraz więcej osób. Oczywiście ma to związek ze zwiększeniem zarobków naszych rodaków. Dodatkowo pakiet 500+ sprawia, że część rodzin jest w stanie odłożyć pieniądze na wakacyjne wojaże. Nie mniej jednak sporo osób stara się podróżować możliwie najniższym kosztem. Nie jest to trudne, bo możliwości na odbycie podróży mamy bardzo dużo.

W takim razie w jaki sposób zorganizować tanie wakacje?

Skupmy się na początku na wyjazdach zagranicznych. Sporo osób wychodzi z założenia, że najtańsze wakacje są możliwe tylko w Polsce, jednak nie jest do do końca słuszna teoria. Inne europejskie kraje nie są wcale dużo droższe, a część z nich nawet tańsza. Oczywiście zdarzają się miejsca, gdzie jest drogo. Przykładem są chociażby niemieckie hotele, których cena zaczyna się od 50 euro za nocleg w wątpliwym standardzie.

W Polsce za równowartość tej kwoty śpimy w wysokiej klasy hotelu. Jednak hotele z reguły są drogie, więc pisząc o tanich wyjazdach należy je zdecydowanie pominąć. Zostając przy temacie noclegu warto wiedzieć, że za granicą mamy sporo możliwości, aby tanio przenocować. Jeśli chodzi o najtańsze opcje to zdecydowanie warto polecić coachsurfing. Dla wielu osób brzmi to egzotycznie, jednak temat jest bardzo prosty.

najtańsze wakacje

Wystarczy zarejestrować się na odpowiedniej stronie internetowej i udostępnić część swojego domu na noclegi dla zagranicznych gościa. Oczywiście nie mówimy tutaj o stałym nocowaniu, a jedynie doraźnym. W ten sposób mamy możliwość goszczenia u innych osób na całym świecie. Wszystko to zupełnie za darmo. Każdy z użytkowników na portalu zostaje poddany ocenie, zarówno jako gospodarz, jak i gość. W ten sposób udaje się uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji.

Nocowanie w prywatnych domach daje nam świetną możliwość poznania kultury danego miejsca. Nie ma chyba lepszego sposobu, aby tego dokonać. Jeśli jednak jesteśmy gotowi zapłacić za nocleg to warto rozważyć użycie strony Airbnb. Podobieństwo do coachsurfingu jest takie, że w tym przypadku również nocujemy w prywatnych lokalizacjach. W typ przypadku jednak obowiązują opłaty, które z reguły są zależne od standardu danego miejsca.

Warto dodać, że możemy szukać całych mieszkań do wynajęcia, pokoi lub pokoi współdzielonych, gdzie ponownie mamy możliwość nawiązania znajomości z inną kulturą. Ceny na portalu Airbnb są bardzo różne, jednak zazwyczaj nie sprawia problemów znalezienie taniej oferty. Szukając noclegu przez internet warto skorzystać również ze strony booking, która oferuje bardzo rozbudowany system filtrowania ofert. W ten sposób możemy wybrać sobie najtańsze noclegi w danym miejscu, a takich również na portalu nie brakuje.

Warto dodać, że w niektórych miejscach ceny noclegów znacząco spadają w okresie poza sezonem. W ten sposób jadąc do Chorwacji w marcu możemy zapłacić za nocleg już nawet 10 euro. Pogoda w tym miejscu jest wtedy całkiem ładna, więc warto rozważyć taką możliwość, jeśli nie lubimy zwiedzać w upale i tłumie ludzi.

maluch na plaży

Pisząc o tanich wakacjach nie należy zapominać o kwestiach dojazdu na miejsce. Pozostając w temacie zagranicznych wycieczek mamy do wyboru dwie opcje: autokar lub samolot. Ta pierwsza idealnie sprawdzi się w przypadku niezbyt daleki wyjazdów. Trzeba przyznać, że podróż zajmująca dobę będzie już dla nas zbyt męcząca i warto sobie oszczędzić cierpienia, zwłaszcza, że udajemy się na wypoczynek. Przejazdy autokarowe są bardzo tanie, pod warunkiem, że zdecydujemy się na zakupienie biletu dużo wcześniej.

W ten sposób możemy wybrać się na przykład do Berlina czy Pragi za bardzo niską kwotę. Ten sposób podróżowania jest bardzo wygodny i bezpieczny. Nie trzeba dodawać, że na kursach zagranicznych poruszają się autobusy wysokiej klasy prowadzone przez najbardziej doświadczonych kierowców. Jeśli jednak udajemy się nieco dalej jedynym słusznym wyborem pozostaje samolot. Kupno biletu nie będzie dużym wydatkiem pod warunkiem, że dokonamy tego odpowiednio wcześnie.

Mowa tutaj o okresie od pół roku do maksymalnie trzech miesięcy. Obecnie z Polski lata bardzo dużo tanich linii lotniczych, więc planując wyjazd warto najpierw sprawdzić stronę najbliższego portu lotniczego. W ten sposób zapoznamy się z ofertą danego lotniska i wybierzemy interesującą nas destynację. Kupna biletu dokonujemy już na stronie przewoźnika. Warto zwrócić uwagę na wszelkie dodatkowe opłaty i rozmiary bagażu jaki możemy ze sobą zabrać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here