Piękne widoki, dzika przyroda oraz cenne zabytki – oto oferta, dzięki której Gruzja staje się coraz bardziej atrakcyjnym kierunkiem turystycznych wypraw. Co koniecznie trzeba zobaczyć w tym kraju?

Gruzja to kraj niezwykle zróżnicowany, mogący się pochwalić zarówno wielkimi miastami, jak i wioskami, w których czas dawno się zatrzymał. Z jednej strony kraj ten kusi pięknymi plażami nad Morzem Czarnym, z drugiej – potężnymi szczytami Kaukazu, które wzbudzają respekt nawet wśród tych, którzy zaprawieni są w górskich wędrówkach. Na jakie atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę podczas podróży po tym kraju?

Wakacje w Gruzji to możliwość nacieszenia się surowym pięknem Kaukazu

Dla tych, którzy chcą poznać magię tych gór, ciekawą propozycją może okazać się pokonanie Gruzińskiej Drogi Wojennej. Droga ta liczy sobie ponad 200 km długości i łączy ze sobą regiony Południowego i Północnego Kaukazu. Jej pokonanie każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń. Piękne widoki na górę Kazbek oraz możliwość wypoczynku w Gudauri, najsłynniejszym ośrodku narciarskim na terenie Gruzji – oto najciekawsze propozycje spędzenia wolnego czasu w tym miejscu.

W czasie wędrówki Gruzińską Drogą Wojenną warto też odwiedzić Wąwóz Darialski. To piękne miejsce, które liczy sobie aż 3 km długości, a jego głębokość dochodzi nawet do tysiąca metrów. Kto zdecyduje się na jego pokonanie, ten będzie mógł przeżyć wyjątkową przygodę.
A co z miastami? I one mogą nas oczarować swym pięknem oraz różnorodnością. Jednym z tych ciekawszych jest Mccheta, leżąca we wschodniej części Gruzji. Dlaczego warto ją odwiedzić? Jest to jeden z najstarszych ośrodków miejskich w tym kraju, o czym zaglądającym tutaj turystom przypominają ciekawe zabytki.

gruzja

Zachwyca sobór katedralny Sweti Cchoweli z XI stulecia oraz prawosławny monastyr Dżwari, mogący się pochwalić historią sięgającą VI stulecia. Ogromna wartość znajdujących się tu obiektów sprawiła, iż całe miasto może się obecnie pochwalić wpisem na słynną listę UNESCO. Innym ośrodkiem miejskim, który zasługuje na uwagę, jest Tbilisi. Stolica Gruzji ma się czym pochwalić, zatem jej zwiedzenie każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Wspaniale prezentuje się tu katedra Sioni, uznawana za jedną z najważniejszych świątyń Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego. Cerkiew Matki Bożej Metechskiej, Wielka Synagoga, Sobór Trójcy Świętej oraz ormiański kościół Eczmiadzyn są kolejnymi zabytkami sakralnymi, którym w trakcie zwiedzania Tbilisi warto poświęcić nieco więcej uwagi. W mieście tym zachwyt wzbudza również Narikala – starożytna twierdza, której budowę rozpoczęto w IV wieku. Do dziś zachwyca ona swoimi rozmiarami, a jej zwiedzenie dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń wszystkim turystom.

Dla tych, którzy chcą wypoczywać na pięknej plaży i cieszyć się morskimi kąpielami, idealnym miejscem na wakacje w Gruzji stanie się rejon Batumi. Tu, w południowo-zachodniej Gruzji, każdy z nas może się nacieszyć relaksem nad wodami Morza Czarnego.

Kuszą tu modne ośrodki wypoczynkowe oraz piękne plaże, nie brak tu również ciekawych propozycji spędzania wolnego czasu w aktywny sposób. Warto jednak pamiętać, że Batumi to nie tylko plaże, ale i ciekawe obiekty, które z pewnością warto zwiedzić. Pochodzący z XIX stulecia meczet, synagoga oraz zabytkowe wille – oto wybrane obiekty, na które warto w tym mieście zwrócić uwagę.

wakacje w gruzji

Z myślą o turystach, którzy w Batumi chcą miło spędzić wolny czas, powstało tu również delfinarium – nie lada gratka dla tych, którzy nad wodami Morza Czarnego chcą wypocząć z całą rodziną. Atrakcją, która może oczarować każdego, jest tez miejscowy ogród botaniczny. Spacery po jego terenie to wspaniała propozycja dla tych, którzy chcą odpocząć w otoczeniu pięknej zieleni. Ogród botaniczny w Batumi liczy sobie już ponad 100 lat, a na jego terenie można oglądać ciekawe rośliny z kilku rejonów geograficznych. W Batumi można też miło spędzać czas w ciekawych placówkach muzealnych.

Zachwyca tutejsze Muzeum Archeologiczne, dzięki któremu można zdobyć wiele cennych informacji na temat Gruzji i jej przeszłości. Wielką popularnością wśród turystów cieszy się Adżarskie Muzeum Krajoznawcze, dzięki któremu można poznać kulturę ludową tej części Gruzji. Nie brak tu wspaniałych eksponatów, które na każdym gościu mogą zrobić ogromne wrażenie.

Wakacje w Gruzji mogą się dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą. Relaks na plaży, górskie wędrówki oraz spotkania z zabytkami – oto propozycje, wśród których każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWakacje na Krecie
Następny artykułWakacje autokarem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here