Wakacje w Tajlandii.
Coraz więcej osób odkryło, że Tajlandia ma niewiarygodnie wiele do zaoferowania turystom. Większość wybiera się na piękne plaże wzdłuż Morza Andamańskiego na zachodzie lub Zatoki Tajlandzkiej na wschodzie, gdzie Phuket i Ko Samui stały się ulubionymi.

Tajlandia to kraj wielkości Francji. Jest tam wiele do zobaczenia, jeśli chodzi o kulturę i historię, zwłaszcza w północnej części kraju. Chiang Mai to drugie co do wielkości miasto w kraju i stolica kultury, a wraz z ponad 300 świątyniami jest znacznie spokojniejsza, chłodniejsza i bardziej wizualna niż szalona stolica Bangkoku.

Infrastruktura Tajlandii jest w dużej mierze doskonała. Podróżowanie po całym kraju jest łatwe, niedrogie i efektywne. Branża turystyczna stała się jednym z najważniejszych źródeł dochodów w kraju, a większość osób, które tu pracują, w pewnym stopniu rozumie język angielski.

Tajlandia jest największym na świecie eksporterem ryżu, a tekstylia, obuwie, guma, biżuteria i artykuły elektryczne są również ważne dla gospodarki kraju. Wielu turystów wraca do domu z tajskimi potrawami, które plasują się wysoko na liście ulubionych potraw, a także z pragnieniem powrotu tak szybko, jak to tylko możliwe.

Północ i północny wschód Tajlandii

Północna Tajlandia, czyli ulubione miejsca wakacyjne, takie jak Chiang Mai, Chiang Rai i Mae Hong Son mają najlepszy sezon turystyczny od listopada do lutego. Wspomnijmy również o kwietniu jako doskonałym miesiącu wizyty z okazji Festiwalu Songkarn. Północna Tajlandia, a zwłaszcza jeśli jesteś w górach, może zaoferować chłodną pogodę w zimie, a temperatury mogą osiągać zero stopni w nocy.

bangkok

Na północy temperatura jest wystarczająco ciepła, a zimą nie robi się za gorąco. Jest to czas, kiedy wszystko zaczyna kwitnąć! Północno-wschodnia część Tajlandii, w skład której wchodzą Buriram, Nong Khai i Nakhon Ratchasima, jest również najlepsza w okresie od listopada do lutego.

Wschód Tajlandii.
Wschodnia Tajlandia obejmuje ulubione miejsca wakacyjne, takie jak Pattaya, Rayong, Koh Chang i są uważane za najlepsze w okresie od grudnia do maja. Idealne miejsce na ferie zimowe lub wielkanocną przerwę świąteczną. Pattaya, która miała szczególnie oszałamiającą reputację kilka lat temu, stała się jeszcze lepsza. Koh Chang jest drugą co do wielkości wyspą Tajlandii w okolicy i jest idealna do jazdy konnej, nurkowania i leniwych dni na pięknych plażach.

Bangkok i okolice.
Bangkok i centralna część Tajlandii, w tym Ayutthaya, Kanchanaburi i Hua Hin ma swój szczytowy sezon dla turystów od listopada do kwietnia. Innymi słowy, wspaniale jest świętować Nowy Rok w tej części Tajlandii. Od kwietnia jest tam bardzo gorąco, a 40 stopni lub więcej jest codziennością.

Bangkok oznacza coś w rodzaju miasta aniołów. Kilkaset lat temu powszechnie nazywano Bangkok Wschodnią Wenecją. Może sprawiać wrażenie, że Bangkok jest romantyczną metropolią. Wąskie i ciasne uliczki Bangkoku zastępowane są przez nowoczesne drapacze chmur i centra handlowe. Ruch jest ogromny i wszędzie jest pełno samochodów i ludzi. Również słoń może pojawiać się w panoramie miasta od czasu do czasu.

Pora deszczowa zwykle rozpoczyna się w maju i trwa do października. To nie znaczy, że powinieneś unikać kilku dni w Bangkoku w lecie. Deszcz z silnym upałem i spokojnym deszczem. Mieliśmy kilka bardzo miłych letnich wizyt, a Hua Hin jest o wiele lepszym wyborem latem niż na przykład. Phuket na południe od Tajlandii.

Pora deszczowa zwykle rozpoczyna się w maju i trwa do października. To nie znaczy, że powinieneś unikać wakacji w Bangkoku w lecie. To pora, kiedy deszcz łączy się z silnym upałem.

molo i morze

Zachodnie i wschodnie wybrzeże południowej Tajlandii.
Południowa Tajlandia i zachodnie wybrzeże, czyli miejsca, w których znajdziesz ośrodki Phuket, Krabi, Phi Phi Island i Phang-Nga, najlepiej odwiedzić od połowy listopada do kwietnia. To tutaj wiele osób wybiera się na Święta Bożego Narodzenia i ferie zimowe.

Południowa Tajlandia i wschodnie wybrzeże, czyli obszar obejmujący kurorty Koh Samui i Koh Phangan, najlepiej odwiedzać od grudnia do czerwca. Przewodnicy wycieczek polecają właśnie tutaj spędzić letnie wakacje.

Silne prądy oceaniczne w Tajlandii.
Pamiętaj, że Zatoka Tajlandzka znajduje się w południowej Tajlandii. Gdzie znajdziesz np. Koh Samui, a Morze Andamańskie jest po zachodniej stronie, gdzie jest np. Phuket. Zachodnie wybrzeże ma okresy monsunowe zbliżone do regularnych od kwietnia i maja do października. Mogą wystąpić silne prądy oceaniczne, a wycieczki statkiem na pobliskie wyspy mogą być znacznie bardziej uciążliwe, niż by się chciało.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here